На Івано-Франківщині відбулася ювілейна Всеукраїнська Патріарша проща

10 серпня 2022

Протягом двох днів, 6–7 серпня, прочани з різних куточків Прикарпаття молилися на Крилоській горі під час ювілейної прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої. Цьогоріч проща до Чудотворної ікони Божої Матері мала певні обмеження у зв’язку з воєнним станом в Україні.

На Івано-Франківщині відбулася ювілейна Всеукраїнська Патріарша проща

7 серпня після вечірньої молитовної програми, яка охоплювала Велику вечірню, Молебен до Пресвятої Богородиці, молитви на оздоровлення та цікаві науки, відбулася кульмінаційна частина прощі — Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин у співслужінні з владикою Йосафатом Мощичем, єпископом Чернівецьким. Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Уже від ранку люди масово почали прибувати до Княжої гори у Крилосі вітати архиєрея та єпископа. Місцева молодь вручила хліб і сіль на знак гостинності.

«Сьогодні можемо собі уявити, як ми вкладаємо в руки Божі те, що маємо, і тоді пустеля навколо нас може розквітнути. Бог робить чудо з хлібом, який апостоли ділили й роздавали. Натомість диявол маніпулює хлібом, як це відбувається сьогодні, коли зерно хочуть знищити та забрати врожай у нашого народу. Господь сьогодні хоче нагодувати нас хлібом, не тільки матеріальним, а й хлібом Слова. Вже дві тисячі років Церква проголошує людям Слово, що будує внутрішню людину, яка в нас зростає для вічного життя. Просимо сьогодні Господа навчити нас ділитись тим, що ми маємо», — звернувся до вірян владика Йосафат під час проповіді.

На завершення Божественної Літургії митрополит Володимир зачитав свій пастирський лист усім прочанам, а опісля висловив надію на Господа Бога в цей складний час для нашої Батьківщини: «Дорогі у Христі, знаємо, що Господь допоможе, а Пресвята Богородиця запровадить нас до вічного життя, а також буде провадити до великої радості наших дітей та внуків у незалежній Батьківщині-Україні».

Далі митрополит Володимир пригадав про спасительну місію Сина Божого, яка має зв’язок з теперішніми кривавими подіями в Україні: «Потрібно було нашому Господу Ісусу Христу померти на хресті й воскреснути, щоб Його Церква завжди була присутня у цьому земному світі. Тому наші воїни, які загинули і яких ми оплакуємо, є наріжним каменем будівництва нашої Батьківщини-України в майбутньому. Вони є тим світлом, тією нашою радістю, гордістю, тому ми будуємо вільну та незалежну Україну і направду велику й сильну державу. А наші молитви заносимо, щоб Господь беріг наших воїнів, благословив нашу владу та дарував Україні перемогу».

На закінчення владика Володимир зазначив: «У нашій єдності — сила й перемога народу. Ми зібралися у Крилосі, щоб самим набиратися сили та єднатися, цим показуючи приклад усій Україні, адже хочемо бути величним народом. Митрополит Андрей Шептицький відкрив нам нашу історію князівської Галичини, Блаженніший Любомир відновив нам нашу віру, щоб тут ми набиралися сили разом зі святою Богородицею, а Блаженніший Святослав щорічно підтримує цю прощу, яку називаємо Патріаршою».

Архиєрей подякував усім, хто спричинився до проведення цьогорічної прощі до Галицької чудотворної ікони Матері Божої, уділивши повний відпуст і благословення.

Завершилось богослужіння спільним виконанням гімну «Боже Великий, Єдиний» в наміренні перемоги та довготривалого миру для України.