Митрополит Володимир Війтишин у Старуні: «Тільки Бог може зробити людину Святою»

23 червня 2022

«Святі є знані й незнані, бідні та багаті, вчені й невчені, царі та лицарі, духовні й світські. Де є святі, там є правдива Христова Церква. Адже, один тільки Бог може зробити людину святою. Святі є благословенням усього людства, і завжди старалися бути вірні Богу й усунути зі світу неправду, нещастя та лихо через любов до ближнього», – проповідував архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин під час традиційної прощі вірних Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ до Старуні.

Єднатися у спільній молитві з різних куточків Прикарпаття прибуло кілька сотень прочан та духовенство. Архиєрейська Літургія, яку відслужили у каплиці Пресвятої родини, що на горі Хресної дороги, стала кульмінацією прощі. Про це зазначає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

«У першу неділю після Зіслання Святого Духа, свята Церква закликає нас шанувати святих людей, які живуть у Божому царстві у вічному сяйві небесного світла», — розпочав свою проповідь архиєрей.

Звертаючись до вірян, митрополит наголосив на тому, що святі — правдиво великі люди, оскільки їх боротьба була нелегкою.

«На дорозі до спасіння немає страху. Святі — гордість Церкви. Поганський світ був здивований християнськими мучениками, їх витривалістю у вірі, геройською поведінкою та смертю в часи переслідувань. І до сьогодні на їх могилах відбувається багато чудес і наша Церква має своїх заступників на небі перед Богом — св. княгиня Ольга, св. князь Володимир Великий, св. Антоній Теодозій Печерський, св. князі Борис і Гліб, св. свщмч. Йосафат, святі новомученики, серед яких наші Станіславівські блаженні Григорій Хомишин, Іван Слезюк та Симеон Лукач», — повідав про святих владика Володимир.

Пригадуючи святих, архиєрей сказав: «Ми підносимо свої очі до неба, бо в Божому Царстві нас очікує радість без болю, молодість без старості, спокій без боязні, блаженство без кінця. Небесне Царство є кінцевою метою і призначенням кожної людини».

Наприкінці свого звернення до паломників, владика закликав з особливою ревністю просити святих у своїх молитвах заступатися за наш народ, Батьківщину, українське воїнство, владу і нашу перемогу.

«І за усіх нас, грішних, які перебуваємо в долині сліз і страждань. Покажіть нам правдиву дорогу до Бога, щоб віра, надія й любов та справедливий Божий мир запанували над нами та над цілим світом!» — завершив проповідь митрополит.

Додамо, що традиційна проща вірних Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ до Старуні в цьому році відбулася з нагоди проголошення Повного Відпусту для відпустового центру на честь бл. Симеона Лукача, а головним наміром стало прохання про перемогу і мир в Україні.