Митрополит Володимир Війтишин очолив Божественну Літургію з нагоди Дня Незалежності України

26 серпня 2022

24 серпня 2022 року мешканці Івано-Франківська чисельно зібралися в центральній святині міста, щоб розпочати урочисте відзначення Дня Незалежності спільною подячною молитвою за рідну Державу та у проханні за мир. Архиєпископу і митрополиту Івано-Франківському владиці Володимиру Війтишину співслужили священники архикатедрального собору та ректорату духовної семінарії ім. свщмч. Йосафата.

Після завершення Божественної Літургії архиєрей звернувся до всіх присутніх в соборі. Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

«Сьогодні зранку у всіх наших храмах заносимо молитви за нашу Батьківщину-Україну, за перемогу в цій несправедливій і жорстокій війні проти України. Просимо Всевишнього Господа про Його захист, опіку й допомогу задля перемоги українського війська та для добра нашої Батьківщини. У цей день щиро вітаємо себе, українців, із 31-ою річницею Незалежності України. Цей рік і це святкування запам’ятається для нас таким важким і тривожним, але віримо, що Господь буде з нами й допоможе українському народові, бо ми підносимо руки до Нього в молитві», — мовив архиєрей.

Згодом митрополит закликав вірних та душпастирів завжди працювати разом із Господом, будуючи світле майбутнє нашої держави.

«Отож, вітаємо сьогодні нашу рідну Матір-Україну з Днем народження! Божого благословення, опіки Божої Матері і всіх святих для неї! Благослови, Господи, Батьківщину нашу Україну, наше воїнство, владу, молодь і весь український народ і сотвори Многії і Благії Літа», — цими словами митрополит Володимир завершив свою промову.

Завершилася Божественна Літургія спільною молитвою за Україну «Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни».

Опісля, у Меморіальному сквері відбулося поминальне богослужіння пам’яті загиблих за волю і Незалежність України.

Поминальні заходи розпочалися зі спільного виконання Державного гімну України. Відтак відбулася Панахида, яку очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин у співслужінні духовенства УГКЦ та інших конфесій.

Помолитися за героїв прийшли близько сотні громадян — священнослужителі різних конфесій, представники влади, військовослужбовці, рідні та друзі загиблих на Майдані, в АТО та у жорстокій російсько-українській війні, небайдужі франківці.

«Дорогі брати і сестри, усім нам потрібні єдність, любов, підтримка один одного, щоб майбутній день був світлим. Вітаю Вас із 31 річницею проголошення Незалежності України, але, на жаль, цей день запам’ятається нам сумним у цей час війни. Просимо Бога, щоб вона якнайшвидше закінчилася перемогою Батьківщини-України», — звернувся до присутніх митрополит Володимир.

На завершення представники влади поклали квіти до могил Героїв, всі присутні заспівали духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».