Митрополит Євген Попович привітав з новим навчальним роком, пригадавши про важливість релігійного виховання

3 вересня 2024

«Обираючи заняття з греко-католицької релігії, діти та їхні батьки дають гарне свідчення власної віри та приналежності дo традиції та віри своїх батьків». На цьому наголосив архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський владика Євген Попович у своєму привітання з нагоди початку нового 2024–2025 навчального року.

На початку свого привітання архиєпископ і митрополит Перемишльсько-Варшавський Євген Попович відзначив, що розпочинається новий шкільний рік, а з ним i продовження релігійної освіти в школах та парафіях для наших дітей та молоді. Тож саме ця подія стала причиною святкового привітання. Про це повідомляє пресслужба Перемишльсько-Варшавської архиєпархії УГКЦ.

Насамперед митрополит звернувся до батьків, пригадавши їм про обов’язок піклування про релігійне виховання дітeй. Цей обов’язок випливає з зобов’язання, висловленого під час хрещення дітей. «Завдяки релігійній освіті ваші діти мають можливість дізнатися про Бога та свою Церкву», — наголосив архиєрей.

Далі єпископ підкреслив, що наука релігії має також велике виховне значения, яке допомагає формувати свідомість, характер i ставлення молодих людей до світу. Навчання релігії формує властиву поставу молодої людини, вчить любові до ближнього, чуйності, відкритості, співпереживання та співпраці. Уроки релігії також є цінною допомогою в розумінні власної культури, духовності та icтopії українського народу.

«Я особливо дякую батькам дітей, які нещодавно оселилися в Польщі, вигнані з рідного дому внаслідок війни, розв’язаної Росією проти нашого українського народу. Дякуємо вам, що попри багато труднощів i викликів, пов’язаних з новою ситуацією, ви знайшли дорогу до власної Церкви. Дякуємо вам за турботу про релігійне виховання ваших дітей, що особливо помітно в тому, що ви відправляете ваших дітей на заняття з підготовки до першої Сповіді та урочистого Святого Причастя. Але хочу нагадати, що релігійне формування дітей не повинно закінчуватися на цьому етапі. Тому дуже прошу вас i надалі посилати дітей на уроки релігії, організовані в школах на території наших парафій. Сьогодні практично вся Польща є покрита мережею греко-католицьких парафій i кожен, маючи трохи доброї волі, може знайти свою парафію чи душпастирський осередок i записати туди своїх дітей на уроки релігіі відповідно до конфесійної та національної приналежності», — звернувся окремо до новоприбулих сімей владика Євген Попович.

За словами митрополита, обираючи заняття з греко-католицької релігії, діти та їхні батьки дають гарне свідчення власної віри та приналежності дo традиції та віри своїх батьків.

«На початку нового навчального року хочу висловити вeликy вдячність усім, хто бepe активну участь у навчанні релігії в школах та при парафіях. Хочу подякувати директорам шкіл за те, що релігійне навчання може відбуватися в належних умовах. Дякую вам, дорогі священники, монахи, монахині та світські катехити, за активну участь у релігійному вихованні наших дітей. Дякуємо вам, вчителі та вихователі, за вашу нелегку працю. На новий 2024–2025 навчальний рік бажаю всім Вам, Божого благословення, успіхів в праці, та надії на краще завтра, особливо в контексті війни Росії проти нашого українського народу», — завершив своє звернення митрополит Євген Попович.