Митрополит Борис Ґудзяк взяв участь у Месі Попельної середи у Вашингтоні (США)

5 березня 2022

На заклик Папи Франциска, як і католики всього світу в Попельну середу, 2 березня 2022 року, вашингтонський кардинал Вілтон Д. Грегорі помолився і висловив солідарність з народом України, який переживає жорстоке військове вторгнення Росії в свою країну. Грегорі також передав попіл президенту Джо Байдену в Білому домі, де вони разом помолилися за народ України.

Митрополит Борис Ґудзяк взяв участь у Месі Попельної середи у Вашингтоні (США)

Опівдні кардинал співслужив Месу Попельної середи в соборі Святого апостола Матвія у Вашингтоні разом із архиєпископом і митрополитом Борисом Ґудзяком з Української католицької архиєпархії Філадельфії. Про це повідомляє інтернет- видання «Crux».

Архиєпархія включає парафії в окрузі Колумбія та штатах: Меріленд, Вірджинія, Делавер, Пенсильванія та Нью-Джерсі.

Кардинал зазначив, що в присутності українського греко-католицького архиєпископа «ми маємо присутність наших братів і сестер українців, особливо тих, які зараз стикаються з таким насильством».

Перед тим, як благословити та роздати попіл людям, які присутні на Месі, кардинал Грегорі засудив жахливе насильство, яке чинять російські військові із народом України.

У своїй проповіді кардинал сказав: «Наші брати і сестри-українці мають бути найпершими у наших молитвах і в наших діях протягом усього періоду Великого посту».

Раніше того ранку кардинал Грегорі також здійснив короткий душпастирський візит до Білого дому.

Знаючи про труднощі Президента, який відвідує месу в Попільну середу в місцевій католицькій церкві під час посилених заходів безпеки, кардинал запропонував прийти до Білого дому і вручити попіл Президенту, який є католиком.

Веб-сайт Hill опублікував новину про те, що Байден обговорював із кардиналом під час отримання попелу того ранку. Президент також сказав, що підтримує заклик Папи Франциска до католиків світу пам’ятати про народ України, молячись і постячи в Попельну середу.

Вашингтонська архиєпархія опублікувала заяву того дня, в якій було зазначено, що візит кардинала до Білого дому «був приватним моментом, коли Президент і кардинал молилися за народ України».

Окрім того, кардинал Грегорі сказав «Католицькому стандарту», архиєпархіальній газеті Вашингтона, що він поїхав до Білого дому і віддав попіл Президенту Байдену та його сестрі Валері Байден Оуенс. «Ми, очевидно, говорили про насильство в Україні і нашим спільним бажанням є те, щоб було досягнуто дипломатичне рішення, щоб принести мир людям і покласти край війні», — сказав кардинал.

Після Меси у Попельну середу кардинал Грегорі і владика Борис Ґудзяк коротко зустрілися з представниками преси в прикатедральній каплиці, щоб обговорити війну в Україні.

«Це буде особливий Великий піст.… Це паломництво до Великодня, і воно закінчується Воскресінням», — відповів Ґудзяк на запитання, що означатиме цей Великий піст для народу України.

«Але перед тим є розп’яття, і це те, що зараз переживає Україна», — сказав він. «Ми дякуємо всім — кардиналу, Президенту, країні, усім людям доброї волі, за солідарність, яку вони проявляють зараз».

Архиєпископ також підкреслив: «Українцям потрібні молитви. Їм потрібна допомога у захисті. Їм потрібна допомога під час цієї неймовірної гуманітарної кризи. Їм потрібно, щоб люди знали, що вони страждають за свободу».

Оскільки світ стає свідком того, що відбувається в Україні, «темрява не терпить світла», — сказав Ґудзяк. «Ми бачимо, що ця війна в Україні морально виграна. Весь світ разом засуджує це вторгнення. Важливо переконатися, що життя можна врятувати, що зранення може бути зцілене, і що цей великий акт державного тероризму можна зупинити на його шляху».

Він розповів, що в Україні було «катастрофічне й руйнівне ХХ століття», коли мільйони українців загинули під час війни, окупації та голоду.

Але українці «тверді», продовжив він. «Як бачите, українці витривалі, і це є акт віри, акт віри в їм Богом дану людську гідність та їхню свободу».

Для українців віра «не просто побожна думка. Це жертва їхнього життя», — додав архиєпископ. «Наш Господь навчає, що немає більшої любові, ніж коли хтось віддає своє життя за друга. Це те, що ми бачимо».

«Ми всі повинні усвідомлювати, що вони наші брати і сестри», — сказав кардинал Грегорі журналістам. «Те, що з ними відбувається, — це те, що ми повинні розділити із ними, їхню рішучість і їхнє бажання свободи та миру».

Оскільки представники України та Росії мали зустрітися цього дня біля кордону країни для перемовин, владику Ґудзяка запитали, чи сподівається він на мирне вирішення. «Звичайно, у мене є надія, — сказав він, — але я думаю, що ми чули багато речей, які виявилися неправдивими. Цьому вторгненню передував цілий Ніагарський водоспад брехні».

Митрополит Борис Ґудзяк додав: «Я молився сьогодні тут, у цій церкві, за навернення серця російського лідера Владіміра Путіна. Чи станеться це, я не знаю, але це передумова миру».