«Мир починається в серці кожного». БФ «Карітас» презентував посібник з миробудування
Про це йшлося 10 квітня за круглим столом з нагоди підбиття підсумків дворічної діяльності БФ «Карітас» у сфері миробудування. В роботі круглого столу взяв участь також архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин, який поблагословив учасників, а також поділився своїми думками щодо теперішніх викликів у сфері миробудування.
У межах круглого столу презентували посібник «Мир починається в серці кожного з нас». У цій книзі зібрані тренінги зі Школи миробудування, яка була організована Благодійним фондом «Карітас» для лідерів громадських організацій з усієї України.
Метою проекту «Об’єднуючи людей заради миру» було просувати ідею примирення і розбудови миру на місцевому та національному рівні.
За два роки діяльності проекту «Карітас Івано-Франківськ» охопив 5620 людей.
Заходи в рамках проекту були направлені на згуртування громади, встановлення порозуміння між людьми, що постраждали від військового конфлікту на Донбасі — як учасників АТО та ООС, так і внутрішньо переміщених осіб, а також підтримку родин загиблих бійців.
Директор «Карітасу Івано-Франківськ УГКЦ» отець Володимир Чорній розповідає, шо починати таку працю було дещо страшно, але результати не змусили себе чекати.
«Зараз ми вже бачимо той результат, який отримали за 2 роки. Ми хочемо продовжувати працювати в цьому напрямку, бо він є важливий для людей. Зараз українці живуть у часі, коли існує багато конфліктів. Ми шукаємо шляхи, як з них виходити і жити в мирі. Сьогодні ще одним результатом нашої праці став посібник з покроковими порадами, як будувати мир», — каже Володимир Чорній.
За словами одного з авторів посібника та тренера з миробудування Володимира Кушнірюка, до програми «Об’єднуючи людей заради миру» охоче долучалися представники різних верств населення.
«Представництво „Карітас“ в області залучило фахівців, які допомагають розбудувати мир в країні. Нам було дуже приємно бачити, що люди є небайдужими до проблеми миру. А наш підручник — це дійсно хороша практика. Він є своєрідною сходинкою нагадування про ті речі, які ми вже обговорили. У посібнику ми запропонували різні розділи про толерантність, конфлікти, стереотипи та життєві цінності. Він допоможе людям жити в мирі».
Учасниця програми «Об’єднуючи людей заради миру» Тетяна Стадник розповідає, що 20 років прожила на Луганщині, але з початком війни змушена була покинути свій дім.
«Ми були проукраїнською родиною, я особисто займалася громадською діяльністю. Я мала надію, що війна закінчиться, але так склалося, що я була змушена покинути своє селище. Виникали питання, як жити в новому місті, як влитися в нове суспільство, адже в іншому місті нема ні знайомих, ні однокласників. Ми стали учасниками програми „Карітасу“. Спілкуючись з фахівцями, з іншими переміщеними людьми, я отримала величезний досвід і допомогу», — зазначила Тетяна Стадник.
За матеріалами Прес-служби Івано-Франківської архиєпархіїПрес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ