«Ми, українці, шукаємо життя посеред смерті», — владика Степан Сус взяв участь у міжнародній конференції в Лісабоні

11 березня 2024

«На війні вороги шукають смерть серед життя. А ми, українці, шукаємо життя серед смерті». Про це заявив Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус під час конференції у Лісабоні, присвяченій ситуації в Україні під час війни. У конференції також взяла участь Директорка національного офісу БО «Церква в потребі» у Португалії Катаріна Мартінс де Беттанкур.

8 березня 2024 року Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ владика Степан Сус разом із о. Андрієм Гахом, заступником, розпочав візит до Португалії. На запрошення Благодійної організації «Допомога Церкві в потребі» команда ПМВ взяла участь у Хресній дорозі на парафії Арройос (Arroios) у столиці Португалії м. Лісабоні. Про це розповідає пресслужба Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Під час спільної молитви владика Степан звернувся до молільників із коротким словом. «Хресна дорога — це не тільки дорога Ісуса Христа, але кожного з нас. Сьогодні ми молимось з думкою про Україну, її хресну дорогу. На українській хресній дорозі ми не самі, і молимось за всіх, хто є поруч з нами. Ми дякуємо всім, дякуємо БО „Церква в потребі“, яка помагає нам нести наш хрест. Хай Бог почує нашу молитву», — зазначив владика Степан.

Варто зазначити, що молитва на парафії Арройос об’єднала близько 200 осіб — як українців, так і португальців.

Наступного дня, 9 березня, гості з України взяли участь у міжнародній конференції, присвяченій ситуації в Україні під час війни. Співорганізаторами заходу стала БО «Допомога Церкві у потребі».

«Українці вже третій рік шукають життя, борються за життя, роблять все, щоби зупинити зло і агресію, яка руйнує людське життя», — наголосив єпископ.

Він зазначив, що за понад 2 роки війни тисячі російських ракет і дронів прилетіли в Україну, намагаючись знищити наші міста і села. Десятки тисяч українців загинули. «Минулого тижня всі ми бачили кадри з Одеси, де в зруйнованому будинку знайшли жінку, яка пригортала своє немовля — вони були вбиті російським дроном», — розповів Голова Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

Владика Степан зауважив, що війна — це трагедія, яка залишає великі рані в житті людей. «Близько 7 млн українців виїхали з України. Дякую португальському народу і всім присутнім, що ви прийняли біженців з України. Близько 6 млн українців стали вимушеними внутрішніми переселенцями і переїхали зі сходу і півдня на захід. 60 тис. українців втратили свої кінцівки на війні і потребують протезів. Уявіть, що ви чи не щодня мусите йти в укриття, щоби сховатись від російських ракет і дронів, коли починається тривога. Або дорога, по якій ви звикли їздити щодня на роботу, в один день може бути повністю зруйнована російськими ракетами», — зазначив Голова ПМВ.

Єпископ підкреслив, що ця війна — це війна не тільки українського народу. Це війна, де кожен повинен докладати всіх зусиль, щоби зло ніколи не руйнувало людські життя. «Ми, українці, щодня молимось о 20:00 за мир. Зокрема, до Божої Матері з Фатіми. А в це час російський патріарх Кирил дякував Серафиму Саровському, що під його покровом осучаснено ядерну бомбу. В інтернеті є відповідне відео, ви можете подивитись. Тому теперішній світ, це коли одні моляться за мир і спокій, а інші — щоби краще розвинути зброю. Можливо, це час, коли заклик Божої Матері з Фатіми про навернення Росії має відбутись на наших очах».

За словами архиєрея з України, саме зараз той час, коли потрібно бути солідарними, підтримувати один одного і робити все для того, щоби перемогти це зло. «Ми повинні не боятись, як в притчі про милосердного самарянина, підійти і торкнутись ран тих, хто є зранений війною. Напевно, головне завдання нашої акції „Церква в потребі“ сьогодні — допомогти Україні лікувати рани, які приносить війна. Ми не знаємо, скільки ще буде цих ран, бо не знаємо, коли ця війна закінчиться. Але ми впевнені, що ми будемо вірити, молитись і допомагати вилікувати рани всім потребуючим», — зазначив владика Степан.

«Щиро дякую всьому португальському народу, що ви помагаєте Україні і українцям лікувати рани, завдані війною, в різний спосіб: молитвою, матеріальною допомогою, або просто ставши голосом українського народу серед португальців. Щиро дякую, що ви робите маленький, але важливий внесок для нашої спільної перемоги миру в світі. Нехай Господь буде нашою Перемогою!» — мовив на завершення єпископ.

Варто додати, що з початку повномасштабної російської війни проти України благодійна організація «Церква у потребі» надала значну допомогу українцям. Їхня діяльність охоплює декілька напрямків: гуманітарна допомога, підтримка духовенства, відновлення церков та інше.

Загалом «Церква у потребі» надала Україні допомогу на суму понад 14 мільйонів євро. Організація продовжує свою роботу в Україні, допомагаючи людям, які постраждали від війни.