«Ми шануємо кожне людське життя, тому що віримо в Бога, який є Джерелом життя», — Глава УГКЦ у відеокатехизі

12 січня 2021

Ми, християни, віримо в Бога Отця, який все держить у своїх руках, даючи можливість усьому бути, існувати. Ця віра в Бога, Джерела життя, є причиною того, чому сьогодні ми, християни, так шануємо кожне людське життя. Таку думку висловив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, у суботній відеокатехизі про віру.

Темою нової катехизи, яку цієї суботи, 9 січня, о 21:00 транслювало «Живе телебачення», було пояснення змісту першого члена «Символу віри»: «Вірую в єдиного Бога Отця, Вседержителя, Творця неба і землі і всього видимого і невидимого».

Глава УГКЦ зазначив, що першими словами «Символу віри» ми насамперед визнаємо нашу віру в Бога Отця, тобто Бога, який є для нас Батьком. «Це щось особливе, що відрізняє християн від прибічників усіх інших віровизнань чи релігій. Бо лише християни вірять у Бога-Батька, який так нас любить, що назвати його можна найдорожчим словом, котрого дитина навчається в лоні своєї родини», — сказав він.

Відтак Предстоятель зауважив, що наш Бог, на відміну від інших божків, про яких читаємо на біблійних сторінках, є живим. А під час свого об’явлення пророку Мойсею у вигляді куща, що горів і не згоряв, Бог навіть називає своє ім’я: «Я той, хто є».

Бог Отець є також Вседержителем, тобто тим, що все тримає у своїх руках. «Лише Він є по-справжньому тим, хто є, живе та існує. Все інше черпає своє життя та існування від Нього», — пояснив Глава УГКЦ і додав, що ця віра в Бога, який є Джерелом життя, є причиною того, чому сьогодні християни так шанують кожне людське життя.

У «Символі віри» християни визнають і те, що Бог Отець, який є Джерелом осіб Пресвятої Трійці, — «родить Сина і дихає Духа Святого», передаючи їм повноту свого Божества. Бог Отець, за словами Глави Церкви, є також Творцем, який творить усе видиме і невидиме Сином і Духом Святим.

«Він є Джерелом мого життя. Я можу дихати, існувати саме через те, що Бог Отець мене любить і дає мені те життя і дихання. Прокидаючись щоранку і бачачи, що Господь Бог дарує мені новий день, життя і здоров’я, щоб прожити цей день, я звертаюся своїми думками у молитві вдячності до Джерела, до мого люблячого Бога Отця, який є, який є поруч, який є зі мною, який є для мене», — підкреслив Блаженніший Святослав.

Наприкінці катехизи Глава УГКЦ зачитав слухачам уривок з Ісповіді віри київського митрополита Іларіона (XI ст.), який, за його словами, може бути для нас голосом віри ранньої Київської Церкви, тієї радісної віри, якою проголошувалася віра в Бога Творця, який є близько, який любить, животворить і є джерелом нашої надії.

Пригадуємо, що відеопроєкт «Живого телебачення» «Блаженніший Святослав: #доступно_про_важливе» стартував 16 травня 2020 року. У коротких відео Глава УГКЦ доступно пояснює важливі християнські істини. Серія останніх випусків присвячена темі віри, зокрема поясненню кожного з членів «Символу віри». Дивитися нові випуски катехиз Блаженнішого Святослава можна на каналі «Живого ТБ» в YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook щосуботи о 21:00.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ