«Ми єдині. Тут ми всі здійснюємо паломництво до спільної Матері», — владика Володимир Ющак на щорічній Всецерковній прощі до Ченстохови
1 липня 2023 року єпарх Вроцлавсько-Кошалінський владика Володимир Ющак очолив щорічну Всецерковну прощу греко-католиків Польщі до Чудотворної ікони Матері Божої Ченстоховської.
У прощі взяло участь близько тисячі вірних та двадцяти священників УГКЦ, як зазначає пресслужба Вроцлавсько-Кошалінської єпархії УГКЦ.
Цьогорічна проща складалася з двох частин: Божественної Літургії в каплиці Чудотворної Ікони Матері Божої, яку очолив владика Володимир Ющак, та Хресної дороги на мурах Ясної Гори.
Божественну Літургію співслужило з владикою шіснадцять священників Перемишльсько-Варшавської та Вроцлавсько-Кошалінської єпархій. Серед них — адміністратор парафії Матері Божої Неустанної Помочі у Ченстохові о. Володимир Шуба. Також у молитві взяла участь представниця Генерального консульства України у Кракові Валентина Кузьмін.
У молитві прочани звернулися з прохальним словом про заступництво до Пресвятої Богородиці за захисників України, український народ, за припинення війни та перемогу України. Під час Літургії звучав хор української парафії УГКЦ Різдва Борогодиці у м. Білий Бір, який завершив Божественну літургію духовним гімном України — «Молитва за Україну».
Після Божественної Літургії всі прочани вийшли на вали Ясної Гори, щоб тут розважати над Христовими страстями. Моління завершилось благословенням, яке всім присутнім уділив владика Володимир, та спільною фотографією на сходах перед пам’ятником Святого Івана Павла ІІ.
Увечері вірні, які ще залишились на Ясній Горі, мали можливість взяти участь в Акафісті до Пресвятої Богородиці, який був відслужений в каплиці Чудотворної Ікони Пресвятої Богородиці.
Варто зазначити, що греко-католики Польщі прибували щорічно до Ченстохови у 80-их роках минулого століття, приготовляючись до відзначення ювілею 1000-ліття хрещення Русі-України. Ювілейні торжества, які очолив Блаженніший Мирослав-Іван Любачівський при численній участі греко-католицьких і римо-католицьких єпископів, чисельно зібраного духовенства і вірних, відбулися на Ясній Горі у вересні 1988 року. Рік пізніше, також на Ясній Горі, відбулись єпископські свячення владики Івана Мартиняка, першого після війни греко-католицького єпископа у Польщі.
Після цих подій греко-католицькі прощі до Ченстохови відбувались принагідно. І лише кілька років тому, після утворення в Ченстохові греко-католицької парафії, вони почали проходити знову систематично, при великій участі новоприбулих до Польщі громадян України.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ