Монахи-студити обрали нового ігумена Свято-Успенської Унівської лаври УГКЦ

20 грудня 2023

У Свято-Успенській Унівській лаврі УГКЦ 19 грудня відбулися вибори ігумена Свято-Успенської Унівської лаври.

Монахи-студити обрали нового ігумена Свято-Успенської Унівської лаври УГКЦ

Про це йдеться на фейсбук-сторінці обителі та на сайті Департаменту інформації УГКЦ.

Новим ігуменем братія обрала єромонаха Йосафата Войтека. На цій посаді він замінив Йону Максіма, якого Святіший Отець Франциск іменував архиєпископом і митрополитом Пряшівським (Словаччина).

Божественну Літургією в храмі Успення Пресвятої Богородиці очолив представник Патріарха владика Теодор Мартинюк, єпископ-помічник Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. У ній взяли участь отці та братія Лаври та її залежних монастирів.

У вітальному листі Глава УГКЦ привітав усю братію і зокрема о. Йосафата з обранням. Цей вибір Патріарх назвав «плодом молитов братії монастиря», який він щиро приймає, дякуючи Господу Богові за те, що покликав о. Йосафата до такого відповідального служіння. «Це вияв великої довіри до Вас з боку Ваших співбратів і знак того, що вони підтримуватимуть Вас у здійсненні Вашого уряду для добра монастиря. Прийміть від мене слова вдячності за жертовне служіння монахів студитів, яке є благословенням для нашої Церкви», — йдеться у листі.

Глава Церкви звернув увагу, що о. Йосафат став ігуменом у непростий час, коли на українській землі триває страхітлива загарбницька війна. «Ця війна залишить по собі не тільки знищені та випалені міста і села, а й глибокі рани в серцях українців, — наголосив Блаженніший Святослав і додав: — Ви це бачите вже сьогодні, адже прихистили в Унівській лаврі сотні зранених переселенців, які, тікаючи від жахіть війни, шукають у вас, окрім захисту, душевної розради і підтримки. Брати-монахи, виявляючи до них гостинність, об’явили їм обличчя милосердного Бога, який завжди перебуває на боці скривджених і стражденних».

Кількість зранених людей, за словами Предстоятеля, зростатиме і їх потрібно буде «лікувати» молитвою та святими Господніми Таїнствами. «Прошу милосердного Бога, щоб Вам та Вашим співбратам не забракло сил для цього важкого, але благословенного служіння», — зазначив Отець і Глава УГКЦ.

Блаженніший Святослав закликав новообраного ігумена студитів бути відкритим до дії Святого Духа, віддав його служіння під особливу опіку Матері Божої та молитовний провід усопших отців і братів Студійського уставу, які «стоячи при Господньому престолі, випрошують для Вас потрібних Господніх ласк», а також побажав, щоби св. Йосафат Кунцевич був для нього прикладом стійкості й вірності Христові та Його Церкві.

Попросивши о. Йосафата і всю братію про молитву, Блаженніший Святослав запевнив, що, як духовний батько, опіці якого доручена Свято-Успенська унівська лавра, підтримуватиме всі ініціативи нового ігумена, котрі будуть спрямовані на розвиток нашої Церкви, проповідь Божого слова та добро боголюбивого люду. «Прошу милосердного Бога, щоб період Вашого урядування був позначений зміцненням монастиря і ревними покликаннями до богопосвяченого життя», — додав Глава УГКЦ.

Ієромонах Йосафат народився 8 червня 1970 року в с. Чуловичі на Львівщині. У 1990 році вступив до монастиря та 18 червня 1994 року був пострижений у Малу Схиму. Після закінчення Львівської Духовної семінарії Святого Духа був рукоположений в ієромонахи 2 січня 1999 року. Протягом свого перебування в монастирі був настоятелем обителі Святого Івана Богослова в Рудно 1998–2005 рр. і намісником Унівської лаври з 2005 по 2010 роки.

о.-ігумен Йосафат (Войтек) - фото 126887

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae