«Молитися разом з Марією, — означає запитувати, як моя зустріч з Богом впливає на моє життя» — друга реколекційна наука
7 квітня 2020 року о 12:00 в Патріаршому соборі в Києві Блаженніший Святослав відслужив Молебень до Богородиці за недужих. Після молитви о. Віталій Храбатин виголосив другу реколекційну науку, яка є однією із останніх наук великопосних реколекцій онлайн. Темою науки референт Пасторально-міграційного відділу обрав послух Марії, вказавши на те, чого може навчити нас поведінка Марії в події Благовіщення.
«Сьогоднішнє свято є особливим, адже Благовіщення є початком нашого спасіння. Образ Благовіщення є перед нашими очима постійно, кожного разу, коли священник перед Літургією відчиняє Царські двері. Цей жест пояснює нам те, що Марія зробила для нашого спасіння, — відкрила двері для того, щоби Бог міг замешкати між нами», — сказав реколектант на початку науки.
Коментуючи нинішнє євангельське читання, о. Віталій зауважив, що Марія у момент Благовіщення перебувала у своєму домі в Назареті, у власному повсякденні. Священник підкреслив, що євангелист Лука починає своє Євангеліє із двох благовіщень — Захарії, яке відбулося у храмі, і Марії, яке мало місце у її власному помешканні: «Саме в домі, у повсякденні, відбувається важливий момент в історії спасіння. Марія стає початком повноти часу Месії. Вона є жінкою повноти часу», — підкреслив священник.
Марія, за словами реколектанта, є також світанком нового дня, якого сьогодні очікуємо і ми. Отець Віталій акцентував на послуху Марії є нічим іншим, як дією після слухання. Почувши привітання ангела, вона іде служити. Вона залишила свої проекти, свої слова, свої плани на життя і почала служити Слову, яке стало тілом.
Священник пояснив, що слухати Бога означає запитувати: «Як воно станеться?» Марія завжди слухає Бога: коли отримує вістку від ангела, коли народжує, коли змушена тікати у Єгипет, коли шукає 12-річного Ісуса в храмі. «У нашому житті такими моменти зустрічі з Ісусом є наша особиста молитва. Молитися разом з Марією означає запитувати, як моя зустріч з Богом впливає на моє життя», — пояснив реколектант і додав: «У цей час ми стоїмо перед особливим викликом: можемо стати як усі, які дискутують, дають багато порад, а можемо прислухатись до поради Церкви, до того, як вона пропонує пережити цей час, — бути разом з Церквою, навіть не будучи у храмі, використати нагоду відбудувати нашу Домашню церкву».
Отець Віталій висловив занепокоєння, що в багатьох наших родинах немає спільної молитви, ми соромимося запросити одні одних, щоби помолитися разом. «Можемо спільно дивитися телевізор, відпочивати, але часто бракує відваги разом молитися. Нині є унікальна нагода відкривати радість один одного», — наголосив священник.
Завершуючи науку, о. Віталій Храбатин пригадав, що сьогодні ми спогадуємо річницю смерті блаженної Йосафати Гордашевської і сказав: «Вдивляючись у образ Благовіщення і приклад блаженної Йосафати, спробуймо і ми з дитинною довірою і послухом прийняти ті слова, які нам каже Христос, які нам подає наша Церква, слова, які допомагають нам бути більш вірними, більш впевненими дітьми нашої Церкви. Вдивляючись у образ Марії, яка стоїть під хрестом, запитаймо себе, якою є наша постава? Під хрестом Марія перебуває у тиші й очікує воскресіння Христа. Вчімося від неї говорити Богові „Так“ на Його слово і Його волю, завжди очікуючи на Його прихід».
Пригадуємо, що у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві продовжуються моління за припинення пандемії COVID-19. З понеділка по п’ятницю о 12:00 служиться Молебень до Богородиці за недужих. Опісля виголошуються реколекційні науки. Прямий ефір можна переглянути щоденно на каналі «Живого ТБ» в мережі YouTube або сторінці «Живого ТБ» у Facebook.
За матеріалами Департаменту інформації УГКЦПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ