Молитвою у Ватиканських садах завершився травневий молитовний марафон
Перед образом Марії, яка розв’язує вузли, коронованим Папською короною по завершенні молитви, святий вірний Божий люд випрошував у Господа благодаті розв’язати п’ять вузлів, які сьогодні гнітять людство та Церкву.
«Мати Помічнице, прийми нас під Свій покров і захищай нас, підтримай нас в годині випробування та запали в нашому серці світло надії на майбутнє», — словами цієї молитви, проказаної перед образом Богородиці Помічниці, що в Григоріянській каплиці базиліки Святого Петра, Папа Франциск 1 травня 2021 року розпочав «молитовний марафон» у намірі подолання пандемії та її негативних соціальних наслідків. З його ініціативи вірний Божий люд в усіх частинах світу збирався на молитву Розарію під почерговим проводом різних санктуаріїв, до переліку яких потрапив також Марійський духовний центр, що у Зарваниці на Тернопільщині. У понеділок, 31 травня 2021 року, ця молитовна естафета повернулася до Ватикану, і подібно до того, як це було минулого року, місяць особливої молитви до Пресвятої Діви Марії закінчився проказуванням молитви на вервиці, що відбулася під проводом Папи у Ватиканських садах.
Спеціальна «Гостя»
З цієї нагоди Святіший Отець отримав особливий подарунок — спеціальну копію образу Пречистої Діви Марії, Яка розв’язує вузли, до Якої він має особливу набожність. Із німецького міста Ауґсбурґа, де перебуває оригінал, образ привіз місцевий єпископ Бертрам Йоганнес Майєр, що очолив процесійну ходу Ватиканськими садами з ним, якого несла молодь з Товариства святих Петра і Павла.
У ході взяли участь діти, що отримали перше Святе Причастя на парафії Пресвятої Марії у Вітербо, що першою в Італії надала свої приміщення регіональній службі охорони здоров’я для відкриття осередку вакцинації, підлітки, що прийняли Миропомазання, римські скаути, деякі сім’ї та черниці. Почесну варту здійснювали швейцарські гвардійці та ватиканські жандарми.
Коли образ прибув до визначеного місця, Папа Франциск проказав вступну молитву, в якій, зокрема, промовив: «Цього вечора ми зібралися перед Тобою, наша Діво й Мати, вшановуваною в цьому образі як Та, що розв’язує вузли. Чимало, в дійсності, є тих вузлів, які заплітаються навколо нашого життя та зв’язують нашу діяльність. Це вузли егоїзму та байдужості, економічні та соціальні вузли, вузли насильства та війни. Ти Своєю слухняністю розв’язала вузол непослуху Єви; Своєю вірою Ти розв’язала те, що Єва зв’язала своїм невірством. Просимо Тебе, Пресвята Мати, розв’яжи вузли, які утискають нас матеріально та духовно, щоби ми могли з радістю свідчити Сина Твого, а нашого Господа Ісуса Христа».
П’ять вузлів, ввірених заступництву Богородиці
Далі розпочалося проказування молитви на вервиці, в якому чергувалися молодь з Католицької Акції, деякі сім’ї, які щойно побралися й ті, які очікують народження дитини, а також сім’я глухих, у якій народилося чернече покликання. Кожна десятка проказувана в окремому намірі, просячи в Господа Бога, за заступництвом Марії, розв’язати «вузол, який стає на заваді щирим міжособистісним взаєминам, аби стало можливим з радістю відновити цінність життя в спільноті, долаючи кожну форму індивідуалізму та байдужості», «вузол безробіття та розпочати економічне та соціальне відродження», «вузол насильства, що надто часто стається серед домашніх стін, і соціальних напружень, які виникають внаслідок несправедливості та нестачі солідарності», «вузол хвороби та непевності, щоби повернути силу здоров’я та солідарні старання в наукових дослідженнях», «вузол, що заважає відновленню щоденного душпастирстсва в наших громадах». У прямому включенні з цією молитвою єдналися деякі Марійські санктуарії в різних частинах світу.
Після проказування молитви Розарію Папа поблагословив корону для цього образу та відбулося його коронування. Перед тим, як уділити учасникам молитви своє благословення, він проказав наступну молитву:
«Маріє, ти завжди сяєш на нашій дорозі як знак спасіння та надії. Ввіряємося Тобі, Здоров’ю хворих, Яка під хрестом єдналася з болями Ісуса, зберігаючи стійкою Свою віру. Ти, що вмієш розплутувати вузли нашого життя та знаєш прагнення нашого серця, поспіши до нас з допомогою. Ми упевнені, що подбаєш про все, аби, як у Кані Галилейській, після цієї хвилини випробування повернулися радість і свято. Допоможи нам, Мати Божественної Любові, підкорятися волі Отця та чинити те, що нам скаже Ісус, Який взяв на Себе наші страждання та обтяжився нашими болями, аби через хрест привести нас до радості воскресіння».
На завершення Папа склав подяку Папській Раді сприяння новій євангелізації за організацію цього марафону та санктуріям, які взяли участь в інціативі, як також усім вірним, які протягом цього місяця єдналися в цій особливій молитві за завершення пандемії, подолання її наслідків та відновлення соціальної та трудової діяльності. Святіший Отець також подякував єпископові Ауґсбурґа за копію ікони, що перетворила це місце «в санктуарій під відкритим небом» і закликав не припиняти просити в Господа захистити світ від пандемії, і щоб усім без виключення якнайшвидше було надано можливість вберегтися завдяки щепленню.
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ