«Молімось за світичів УГКЦ, що в часи переслідування залишалися вірними», — владика Гліб Лончина у соборі Святої Софії

12 квітня 2024

У четвер, 11 квітня, у прокатедральному соборі Святої Софії помолилися Панахиду за Патріархом Йосифом Сліпим та єпископами УГКЦ — Миколаєм Чарнецьким, Никитою Будкою, Григорієм Хомишиним та Іваном Лятишевським, які цього дня у 1945 році були ув’язнені радянською владою.

Поминальне богослужіння очолив владика Гліб Лончина, апостольський адміністратор єпархії святого Володимира Великого в Парижі для українців візантійського обряду у Франції й Апостольський делегат у Швейцарії і країнах Бенілюксу. Співслужили єпископу священники собору — віцеректор о. Дмитро Кудін та о. Андрій Пеленський. Про це повідомляє пресслужба Товариства «Свята Софія» в Римі.

Душпастирі помолилися за упокій усопших єпископів та патріарха, закликаючи вірних плекати та шанувати пам’ять про праведних мужів нашої Церкви.

Владика Гліб пригадав вірним історичні події того дня, коли агенти НКВС заарештували митрополита Йосифа Сліпого і упродовж наступних місяців усіх єпископів УГКЦ.

«Всі єпископи, окрім патріарха Йосифа, загинули в тюрмах або на засланнях. Вони — наші світочі, яких папа Іван Павло II беатифікував у 2001 році. Усі заарештовані єпископи залишилися відданими Церкві, не настрашилися тюрм, побиття, заслання, але далі продовжували свідчити Христа. Патріарх писав з тюрми свої послання, а також написав історію УГКЦ у 5 томах. Сьогодні ми молимось за упокій душі патріарха Йосифа та єпископів, що зберегли вірність Богові і свідчили Христове Воскресіння до кінця своїх днів. Адже, Господь здобув перемогу над гріхом і ніщо з того, що відбувається у світі, не має затемнити радості Воскресіння», — запевнив єпископ.

Насамкінець віцеректор собору адресував владиці Глібу слова привітань та подяки за спільну молитву й закликав вірних черпати приклад зі світичів віри та сьогоднішніх душпастирів, які здійснюють служіння в умовах війни, щоб український народ не був залишеним.