Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я збирає допомогу для військових та біженців
З початком повномасштабної війни Росії проти України кожен українець, відповідно до своїх можливостей, намагається зробити свій вклад у перемогу над ворогом. Патріарший дім у Львові, який у час боротьби з коронавірусом гостинно приймав на обсервацію та проживання медиків, у воєнний час став своєрідним гуманітарним хабом, в якому збирається допомога з різних країн Європи і звідси розвозиться по всій Україні, зокрема у гарячі точки. Координатором волонтерської допомоги є Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.
У понеділок, 21 березня, до Патріаршого доку у Львові вкотре прибула вантажівка з великою кількістю гумдопомоги, яку зібрала парафія УГКЦ в іспанському місті Марбелья, провінція Малага. Цього разу до розвантаження гумдопомоги долучилися працівники структурних підрозділів Патріаршої курії. Про це — у матеріалі Христини Потерейко для Департаменту інформації УГКЦ.
«На території Патріаршого дому ми розгорнули цілий намет, щоб швидко сортувати допомогу, яка надходить з Іспанії. Найближчими днями очікуємо допомогу також з Хорватії та Франції. Це насамперед необхідні медичні препарати, а ще харчування, військова амуніція, засоби гігієни, дитяче харчування, памперси тощо», — розповідає с. Севастіяна Карвацька, голова Комісії УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я.
Комісія, до компетенції якої зазвичай входять лише питання, пов’язані з медициною, тепер займається отриманням та розподіленням не лише ліків, але й військової амуніції, засобів гігієни, дитячих речей.
Користуючись особливою нагодою, сестра Севастіяна дякує парафії УГКЦ в іспанській Марбельї на чолі з о. Олегом Попюком, яка переслала в Україну вантажівки з необхідної допомогою. «Рівно ж дякую всім нашим працівникам, які сьогодні долучилися до допомоги, зокрема прийому та розвантаження гуманітарної допомоги. Дякую, що ми це разом сьогодні робимо», — додає вона.
Сестра Севастіяна зазначає, що зараз ведуться перемовини з представниками Міністерства охорони здоров’я з метою налагодження логістики співпраці. А також підкреслює, що для комісії, попри забезпечення медичними засобами, найважливішим залишається духовний і медичний супровід всіх, хто потребує підтримки.
За її словами, медичні капелани УГКЦ займаються духовною і медичною опікую людей в медичних закладах, де є така потреба. Вони також психологічно підтримують хворих, вимушених переселенців. Комісія УГКЦ у справах душпастирства охорони здоров’я дбає і про військових, забезпечує їх амуніцією, продуктами харчування.
Пані Мирослава Полець, директор Патріаршого дому, розповідає, що вся допомога, отримана у Львові, роз’їхалася в різні регіони України, згідно заявок, зроблених через логістичний центр УГКЦ. «За останній тиждень ми відправили збірні вантажі в Київ, Ірпінь, Бучу, Бориспіль, а ще Мирноград і Покровськ Донецької області, де служить наш медичний капелан, який займається розповсюдженням допомоги для місцевих мешканців й територіальної оборони. Відправили вантажі також у Чернігів, Обухів, Очаків, Житомир, Франківськ та Коломию», — розповіла п. Мирослава.
Отець Андрій Гах з Пасторально-міграційного відділу та Павло Огірко з Постуляційного центру, які сьогодні долучилися до розвантаження фур з гуманітарною допомогою, поділилися своїми думками стосовно гуманітарної ситуації України в стані війни.
«Справді, — каже о. Андрій, — дуже багато наших отців з-за кордону, особливо з Іспанії, Португалії, Естонії, Латвії та Литви, допомагають Україні в цей час різними засобами гуманітарної допомоги. Допомогу українцям надають і в Угорщині, Словаччині та Молдові, де приймають біженців і дбають про їхню безпеку та побут».
Пасторально-міграційний відділ, додає о. Андрій, щоденно інформує наших єпископів за кордоном про ситуацію з війною в Україні, поширюючи в такий спосіб правду про російського агресора, який нищить український народ і наші землі.
Пан Павло Огірко запевняє, що всі працівники Патріаршої курії сьогодні солідарні один з одним і допомагають, відповідно до своїх можливостей. «Кожен на своєму місці допомагає, чим може», — каже він.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ