Колишня резиденція Святого Івана Павла ІІ у Польщі відкриває двері для українських біженців

10 березня 2022

За даними Агентства ООН у справах біженців, станом на 8 березня з України втекло понад 2,1 мільйона людей. Майже 1,3 мільйона з них поїхали до Польщі.

Краків, Польща — Колишня резиденція Святого Івана Павла ІІ у польському місті Кракові відкрила двері для українських біженців, як повідомляє «National Catholic Register».

Католицька архиєпархія Кракова повідомила 9 березня, що архиєпископ Марек Єдрашевський привітав людей, які втікають від війни в Україні, у міському єпископському палаці.

Краківські єпископи проживали у цьому палаці з XIV століття. Це другий за величиною палац міста після Вавеля, резиденції польських королів. Кароль Войтила, майбутній Іван Павло II, жив у резиденції з 1958 по 1978 рік, коли був архиєпископом Краківським.

Після свого обрання папою Іван Павло II повернувся до палацу, звертаючись до молодих людей з вікна над входом, тепер відомого як «Папське вікно». Папа Франциск також привітав молодь з вікна Єпископського палацу у 2016 році.

За даними Агентства ООН у справах біженців, станом на 8 березня з України втекло понад 2,1 мільйона людей. Майже 1,3 мільйона з них поїхали до Польщі.

У Краківській архиєпархії повідомили, що кожна парафія докладає зусиль, щоб прийняти біженців після повномасштабного вторгнення Росії в Україну 24 лютого. У ньому пояснювалося, що кілька тисяч біженців наразі перебувають у храмах, будинках паломників, релігійних будинках та інших церковних будівлях.

Виступаючи в єпархіальному санктуарії Св. Івана Богослова, архиєпископ Єдрашевський сказав: «Як діти одного Бога, ми покликані до особливого братерства та почуття великої солідарності, до великодушності, до готовності відмовитися від того, для чого ми жили, заради тих, хто приходить до нас з однією сумкою в руках і дитиною в другій».

Іван Павло ІІ, який очолював Церкву з 1978 року до своєї смерті в 2005 році. Він став першим папою сучасної епохи, який відвідав Україну у 2001 році. У своєму посланні 2004 року до Всесвітнього дня мігрантів і біженців він написав:

«Я глибоко сподіваюся, що кожна церковна спільнота, яка складається з мігрантів і біженців, і тих, хто їх приймає, черпає натхнення з джерел благодаті, буде невтомно займатися розбудовою миру. Нехай ніхто не пригнічує несправедливість, труднощі чи незручності!»

«Якщо „мрія“ про мирний світ поділяється всіма, якщо внесок біженців і мігрантів буде належним чином оцінено, тоді людство може все більше і більше ставати універсальною сім’єю, а наша земля — справжнім „спільним домом“».