«Карітас Харкова» реалізовує проект «Папа для України»
Благодійна акція «Папа для України», ініційована Вселенським Архиєреєм Папою Франциском задля допомоги постраждалим від війни на Сході України, продовжується у Харківському екзархаті УГКЦ через діяльність організації «Карітас Харків».
З 1 квітня 2019 року в Харкові стартував проект «Папа для України».
Основною метою проекту є покращення якості життя соціально незахищених груп населення з числа вимушено переселених осіб та сприяти підтримці віри в краще майбутнє.
Проект передбачає обслуговування потребуючих, які проживають в Харкові та Харківській області.
Допомога надається наступним категоріям людей:
- важкохворі люди з 1,2,3 ступенями інвалідності,
- самотні батьки,
- пенсіонери з мінімальною пенсією,
- годуючи або вагітні жінки,
- багатодітні родини,
- особи, які мають тяжки захворювання (медичний напрямок).
Види допомоги:
- ваучери на продукти харчування і гігієну,
- ковдри та постільна білизна,
- дитячий одяг на весну,
- підгузки та дитяче харчування,
- допомога на придбання дров та вугілля,
- медична допомога по рецептурних бланках.
Допомога отримується одноразово.
Тривалість проекту до 30 червня 2019 року.
Прийом бенефеціарів у приміщенні БО «БФ „Карітас Харків“ ведеться за адресою м. Харків, вул. Молочна, 3 (2 поверх).
з вівторка по четвер, з 10:00 до 16:00
Додаткові питання за телефоном 067 560 54 52
Довідка
Ініціатива Святішого Отця Папи Франциска «Папа для України» — 24 квітня 2016 року в католицьких церквах Європи на заклик Папи Римського Франциска відбувся збір коштів для потреб постраждалих від воєнних дій в Україні. В результаті було зібрано близько 16 мільйонів євро, з яких значний внесок пожертвував особисто Святіший Отець. Під час візиту в Україну Держсекретаря Ватикану Кардинала П’єтро Пароліна, який відбувся 15–20 червня 2016 року, було започатковано Ініціативу «Папа для України».
Два роки, стартуючи з осені 2016 року, тривала реалізація різних за напрямками гуманітарних проектів. Були профінансовані як короткострокові проекти швидкого реагування — забезпечення паливом, їжею, «швидкими» коштами, засобами гігієни, ліками та засобами медичного призначення, теплою одежею тощо, так і довгострокові — ремонт та оснащення медичних закладів, відбудова житла тощо, які служитимуть не один десяток років.
Основні напрямки, в яких діяла Ініціатива:
- Підготовка до зими. Враховуючи суворі зими в Україні, коли температура повітря може сягати 25 градусів нижче нуля, основна увага була приділена підтримці проектів, які допомагатимуть людям пережити зиму в теплі.
- Охорона здоров’я. У багатьох селах на лінії ведення бойових дій зруйнована медична інфраструктура або заблоковані автошляхи, що утруднює доступ до медичних послуг та аптек. В рамках Ініціативи були підтримані проекти, які надають людям життєво-важливі ліки та професійні медичні послуги, а також оснащені ряд медичних закладів.
- Їжа та гігієна. Ця допомога завжди актуальна для людей похилого віку та одиноких матерів з маленькими дітьми, адже саме вони є найбільш вразливою категорією населення на прифронтовій території.
- Психосоціальна підтримка. У районах, що часто перебувають під сильними обстрілами, в багатьох дітей психологи діагностують симптоми посттравматичного стресового розладу (ПТСР). В рамках Ініціативи були підтримані проекти, які допомагають дітям та їх батькам переживати руйнівну дію війни.
Допомога надавалась людям, які залишились жити в охоплених бойовими діями містах та селах Донецької та Луганської областей, а також в Харківській, Дніпропетровській, Запорізькій, Київській області та місті Києві, де проживає найбільша кількість тих, хто втікав від бойових дій за сотні кілометрів. В першу чергу допомогу отримували люди похилого віку, важкохворі, одинокі матері, вагітні жінки та багатодітні сім’ї, які переживають скруту, постраждалі діти, люди з інвалідністю.
За матеріалами офіційного інтернет-представництва «Карітасу України»Прес-служба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ