Кардинал Сандрі: масовий виїзд українців — наслідок проєкту, що сіє цвинтарі
Під час симпозіуму в Папському Інституті святого Томи Аквінського, присвяченого пам’яті румунських греко-католицьких священомучеників, які були його випускниками, Префект Дикастерії Східних Церков навів паралелі із подіями в сучасній Україні.
«Масовий виїзд українських біженців, в основному жінок і дітей, був і залишається вимушеним з боку гегемонського проєкту, що плутає свободу та самоствердження одного народу зі зневагою до гідності та існування іншого, сіючи знищення будівель, інфраструктури, центрів надання послуг і енергозабезпечення, та, насамперед, відкриваючи один, десять, сто інших цвинтарів убогих, з братськими могилами та тілами, катованими перед тим як бути вбитими», — сказав кардинал Леонардо Сандрі, Префект Дикастерії Східних Церков, виступаючи під час симпозіуму в Папському Університеті святого Томи Аквінського — Анджелікум на тему: «Дві ангельські ікони: життя віри блаженних священномучеників Тіта Лівіу Кінезу та Іоана Сучіу». Про це зазначає українська редакція «VaticanNews».
Згадані ієрархи Румунської Греко-Католицької Церкви, які загинули мученицькою смертю під час панування комуністичного режиму, були випускниками «Анджелікума». У вечорі пам’яті, що відбувся в четвер, 20 жовтня 2022 року, брали участь також Глава Румунської Греко-Католицької Церкви Блаженніший Лучіян кардинал Мурешан і Префект Дикастерії в справах визнання святих кардинал Марчелло Семераро.
Префект Дикастерії Східних Церков супроводжував Папу Франциска під час візиту в Румунію, де він 2 червня 2019 року беатифікував 7 греко-католицьких єпископів, між якими були владики Тіт Лівіу та Іоан. А перебуваючи в червні цього року в Румунії, щоби підтримати зусилля Церкви в надаванні допомоги біженцям з України, кардинал Сандрі відвідував «Цвинтар Убогих» у Сіґеті, місце поховання політв’язнів із розташованої поруч тюрми. Покликаючись на ці моменти під час заходу в «Анджелікумі», вказуючи на поховання жертв війни в Україні, він додав: «На цих нових цвинтарях ми хочемо вірити, кричати та надіятися, що народи Європи зможуть знову зібратися на великому полі свободи, де квітнуть справедливість і мир. І що ці квіти зможуть вилікувати тілесні рани та рани сердець».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ