Кардинал Маркс закликає до молитви та відновлення миру в Україні
27 лютого 2022 року, у катедральний храм Покрову Пресвятої Богородиці Апостольського екзархату у Німеччині та країнах Скандинавії під час спільної Божественної Літургії із апостольським екзархом владикою Богданом Дзюрахом кардинал Рейнгард Маркс закликав до молитви за відновлення миру в Україні.
Перш за все, кардинал Рейнгард Маркс закликав патріарха Московського Кирила заступитися перед президентом Росії Владіміром Путіним за відновлення миру в Україні: «Я прошу усіх очільників Церков і релігійних організацій змагатися за мир. Я благаю Московського Патріарха вплинути на цього президента, щоб війна закінчилася, щоб зброя була відкладена на бік», — сказав він у неділю в Українській католицькій церкві Покрову Пресвятої Богородиці і Святого Андрея Первозванного в Мюнхені. Про це повідомляють пресслужба Дієцезії Мюнхен-Фрайзінг та пресслужба Апостольського екзархату у Німеччина та країнах Скандинавії.
«Ми, Єпископи не є політиками, але ми маємо завдання та обов’язок проголошувати Євангеліє миру, особливо тим, котрі, як президент Путін, вважають, що можуть використовувати насильство та терор для досягнення політичних цілей», — сказав кардинал Маркс. Це не повинно бути політичним інструментом і це є «глибоко нехристиянським». Кардинал, дослівно, «приголомшений, шокований» тим, що цими днями відбувається в Україні, і то «через якогось деспота, який вважає, що може накинути свою волю коштом страждань і життя інших людей, зокрема — мирного населення».
Відтак архиєпископ Мюнхенський і Фрайзінгський запевнив про свою солідарність з українським народом у цей важкий період історії: «Ви не самотні, ми стоїмо на вашому боці», — наголосив він під час недільної Божественної Літургії. Він також нагадав, що Мюнхен та українська католицька громада тісно пов’язані впродовж довгих поколінь. Кардинал Райнгард Маркс відвідав катедральний храм і співслужив Божественну Літургію під час введення на престіл Апостольського екзарха для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії владики Богдана Дзюраха та звернувся до пастви наприкінці богослужіння.
Кардинал Маркс пообіцяв єдність у молитві та запевнив про солідарність у благодійній помочі постраждалим в Україні та тим, хто прибуває до Мюнхена як біженці. Римо-Католицька Церква в Німеччині буде дивитися, де в Україні необхідна поміч, і буде нести туди конкретну допомогу. Крім того, архиєпископ Мюнхена і Фрайзинга наголосив, що до Мюнхена приїдуть біженці і їхня доля лежить йому особливо на серці. «Разом з українською греко-католицькою громадою баварської столиці ми будемо їх підтримувати», — запевнив Голова Баварської єпископської конференції кардинал Маркс. Він поділився свіжими враженнями: «Мені перед очима стоїть світлина, на якій батько, якому приблизно 32–33 роки, прощається зі своєю 5-річною донечкою, йдучи на війну. При цьому його дружина та донечка стоять поруч, а він, батько і чоловік, ридає навзрид, — такі картини усвідомлюють нам, що війна — це найгірше, що люди роблять одне одному», — зауважив ієрарх, висловлюючи свій «жах, що таке відбувається в Європі в XXI-му столітті».
Насамкінець обидва єпископи разом помолилися німецькою та українською мовою молитву за мир, яку gапа Іван Павло II виголосив за день до початку війни в Іраку в 1991 році, та уділили присутнім архиєрейське благословення.
Владика Богдан подякував кардиналові Марксові за цей промовистий знак солідарності і підтримки українського народу і нашої Церкви та подарував rардиналові як знак духовного єднання ікону Покрова Пресвятої Богородиці: «Церква є не тільки Вчителькою, але й Матір’ю. То ж ми даруємо Вам цю ікону Пресвятої Богородиці з побажанням, щоб вона провадила Вас материнською рукою на дорозі Вашого подальшого служіння», — зазначив владика Богдан.
Після Літургії єпископи відвідали волонтерський пункт, який діє при катедральному храмі і подякували усім, хто там впродовж останніх трьох днів працює, не покладаючи рук, а також тим, хто приносить пожертви і гуманітарну поміч на підтримку страждаючих від війни в Україні.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ