Кардинал Краєвський в Україні: «Любов велить бути поруч із тими, хто страждає»

16 березня 2022

Кардинал Конрад Краєвський, Папський роздавач милостині, перебував в Україні з 8 по 12 березня.

Кардинал Краєвський в Україні: «Любов велить бути поруч із тими, хто страждає»

Спершу він відвідав усі прикордонні пункти пропуску між Польщею та Україною, щоби побачити, як приймають людей з України, як про них дбають і як працюють польські волонтери та державні служби. В Україні кардинал відвідав Львів, Брюховичі, Раву Руську, Солонку, Сокільники, Жовкву та Рівне.

Спеціальний посланець Папи Франциска прибув для зустрічі з людьми, які страждають, аби принести їм підтримку Святішого Отця, сказати, що він їх любить, і молитися з ними, тому що молитва здатна зупинити війну.

«Папа вислав мене до України, щоб я переказав людям його близькість і благословення, щоби люди в Україні знали, що вони не самотні, що крім зброї і того, що вони роблять для визволення своєї країни, ми маємо ще молитву, а молитва має величезну силу, може гори переносити, і тим більше — зупинити дурну війну», — говорив кардинал про мету візиту.

Під час свого перебування в Україні кардинал Краєвський відвідував церковні та державні осередки для біженців у Львові та Львівській області, молився з людьми і навіть допомагав розвантажувати гуманітарну допомогу, що надходить до України з усіх куточків світу. Папський роздавач милостині спілкувався з людьми, які покидали свої домівки під вибухи бомб та ракетні обстріли, він ніс слова розради і папські обійми тим, хто втратив близьких і вирушає у невідомість, перетинаючи кордон. Також він спілкувався з єпископами та ініціював міжрелігійну молитву за Україну, яка зібрала під склепінням Львівської митрополичої базиліки представників не лише християнських релігій, але й юдеїв. Подібна молитва відбулася також у Рівному, яке кардинал Краєвський відвідав 11 березня. Папського легата не злякали навіть сирени сповіщення про повітряну тривогу, які почали лунати, коли авто з кардиналом наближалося до міста.

Кардинал Конрад Краєвський ознайомився також із роботою Антикризового штабу, який був створений, щоб оперативно та адресно допомагати ліками, продуктами харчування та речами першої необхідності осередкам, що приймають біженців на території Львівської архидієцезії, а також тим регіонам, які зараз перебувають у критичній ситуації через зруйновану війною та активними бойовими діями інфраструктуру. Щоб логістика не зупинилася, розподілювач милостині вклав і свою лепту у збір коштів на пальне.

Загалом, папський представник перебував на території України 5 днів. У цей час, окрім відвідування біженців, він також зустрічався з представниками церковної та державної влади, спілкувався телефоном із римо-католицькими єпископами усіх дієцезій, котрі залишилися разом зі своєю паствою та повіз до Ватикану їхні розповіді про те, що зараз відбувається на територіях охоплених, активними воєнними діями.

Обставини не дозволили кардиналу Краєвському побувати у Києві і Харкові, але він висловив сподівання, що повернеться до України ще раз, якщо на це буде воля Папи Франциска.

Нагадаємо, папський розподілювач милостині був одним із двох посланців Святішого Отця, яких Франциск відправив в Україну, щоб від його імені надавали допомогу потребуючим і докладали старань до закінчення війни. Другим посланцем був кардинал Майкл Черни, в. о. префекта Дикастерію цілісного розвитку людини, який прибув в Україну через Угорщину та відвідував Закарпаття.