Кардинал Краєвський у Жовкві: Дороги, на яких немає Бога, деструктивні для всіх

14 березня 2022

Проповідуючи під час Святої Меси в римо-католицькому храмі святого Лаврентія у Жовкві, кардинал Конрад Краєвський, що перебуває в Україні за дорученням Папи, вказав на важливість ходити Божими дорогами та сповняти Його волю. Господня воля, за словами кардинала, полягає в тому, аби ми несли мир всюди, куди йдемо і де перебуваємо.

Кардинал Краєвський у Жовкві: Дороги, на яких немає Бога, деструктивні для всіх

«Сьогодні ми всі запитуємо себе: „Звідки ця війна?“ Бо є люди, які не ходять Божими дорогами, вони створили свої дороги — прокляті, бо без Бога. Дороги, на яких немає Бога, є деструктивними для всіх, вони нищать усіх, починаючи від того, хто ними ходить», — на цьому наголосив Апостольський елемозинарій кардинал Конрад Краєвський, проповідуючи під час Святої Меси у суботу, 12 березня 2022 року, в римо-католицькому храмі святого Лаврентія у Жовкві, що на Львівщині. Про це зазначає українська редакція «VaticanNews».

З кардиналом Святу Месу співслужили Львівський митрополит РКЦ архиєпископ Мечислав Мокшицький, настоятель храму отець Юзеф Легович, отець Андрій Легович, а також отець Климент Грещак, ЧСВВ, з місцевого василіянського монастиря. Візит кардинала Краєвського до Жовкви відбувся в рамках його місії солідарності, яку він, починаючи від 8 березня, здійснює в Україні за дорученням Папи Франциска.

На початку проповіді, яку опублікував веб-портал Католицький медіа-центр, кардинал Краєвський прокоментував слова з першого літургійного читання дня з Книги Второзаконня: «Ти сьогодні вибрав Господа, щоб Він був тобі Богом, тож ходитимеш Його дорогами та додержуватимеш Його установ, заповідей і рішень та й слухатимешся Його голосу. І Господь вибрав тебе сьогодні, щоб ти був для Нього Його власним народом, як це Він обіцяв тобі, якщо тільки додержуватимеш Його заповідей» (Втор 26, 17–18). Апостольський Елемозинарій підкреслив, що молитва «Отче наш» спонукає нас постійно замислюватися над тим, чию волю ми виконуємо, і чийого царства прагнемо. Господня воля, за словами кардинала, полягає в тому, аби ми несли мир всюди, куди йдемо і де перебуваємо.

Посилаючись на євангельський уривок дня, в якому Христос говорить про те, що потрібно «любити ворогів і молитися за тих, які нас переслідують» (пор. Мт 5, 43–44), проповідник зауважив, що Євангеліє є радикальним, часом воно болюче, бо наш спосіб мислення зовсім інший. Але в протилежному випадку ми не ходитимемо Божими дорогами, а своїми. Він заохотив вірних споглядати квіти, які, як говорив Христос, є безтурботними і дарують красу в різних випадках життя. «Сьогодні Євангеліє говорить, — наголосив він: — сонце сходить над добрими і злими. Таким є Бог, і я повинен Його наслідувати. Це логіка Євангелія. Бо якщо зійдете з доріг Євангелія, то будете зло перемагати злом. А коли хочете бути всередині Євангелія, то зло перемагайте лише добром. Хоча це не людська логіка, а Божа, вона завжди перемагає».