У Львові за участю папського посланця за Україну молилися представники різних Церков і релігій

10 березня 2022

У середу, 10 березня, в катедральному соборі Львівської архидієцезії Римо-Католицької Церкви відбулася молитва за Україну за участю представників різних християнських Церков, зокрема УГКЦ, і релігій. Очолив молитву спеціальний посланець Папи Франциска кардинал Конрад Краєвський.

У спільній молитві взяли участь: Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав, архиєпископ і митрополит Львівський РКЦ Мечислав Мокшицький, єпископ Курії Верховного Архиєпископа Степан Сус, митрополит Львівський і Сокальський ПЦУ Димитрій, митрополит Львівський ПЦУ Макарій, митрополит Львівський і Галицький УПЦ МП Філарет, диякон Вірменської Апостольської Церкви Армен, а представники протестантських і юдейської спільнот. Крім того, на молитві були представники місцевої обласної та міської влади. Про це йдеться у матеріалі Департаменту інформації УГКЦ.

«У цей трагічний час війни і людського страждання, час розпачу через втрату близьких чи покинення наших домівок прагнемо занести до нашого Небесного Отця щиру спільну молитву за мир. Саме тому у Львівській катедрі зібралися представники різних віросповідань і конфесій», — зазначив митрополит Мечислав Мокшицький.

У вітальному слові він подякував кардиналу Конрадові Краєвському за присутність в Україні у важкий і небезпечний воєнний час.

Кардинал Конрад Краєвський закцентував на важливості припинення війни. «Папа Франциск висловлює свою солідарність українському народові та запевняє у постійній молитві про мир в Україні». І відтак зачитав молитву за мир: «Боже наших батьків, великий і милосердний Боже життя і миру, Отче усіх людей, Тобі милий мир, а не війна, любов, а не ненависть, Нехай припиниться війна. Подолай гординю загарбників, які хочуть захопити Україну. Ти послав свого Сина Ісуса Христа проголошувати мир та єднати усіх людей Божих. Нехай закінчиться війна. Наверни серця тих, які несуть відповідальність за долю народів. Нехай плід Святого Духа принесе нове натхнення для миру. Отче, надійде час миру і спокою. Нехай вже не буде війни! Амінь».

Під час спільної молитви Глава УГКЦ Блаженніший Святослав помолився за Україну такими словами:

«Боже, Отче вседержителю, Господи, Сину єдинородний, Ісусе Христе і Святий Духу, єдине Божество і єдина сило! Перед Твої очі сьогодні складаємо горе і біль України. Гори трупів, ріки крові й море сліз. Молимося за всіх тих, хто віддав своє життя за Батьківщину, за наше військо, за синів і дочок України, які грудьми закривають життя перед обличчям ворога. Молимося за всіх невинно вбитих мирних людей України: жінок, дітей, старців. Молимося за жертв Маріуполя, яких скидають у великі братські могили без християнського поховання і пошани. Прийми нашу молитву за їх вічний спочинок!

Боже духів і всякої плоті, Ти смерть подолав, і диявола знищив, і життя світові Твоєму дарував. Сам, Господи, упокій душі невинно вбитих рабів Твоїх у місці світлому, у місці квітучому, у місці спокійному, де немає ні недуги, ні скорботи, ні зітхання. Всякий гріх, вчинений ними словом, чи ділом, чи помислом, як благий і чоловіколюбний Бог, прости, бо нема людини, що жила б і не згрішила. Ти єдиний без гріха; правда Твоя — правда вічна, і слово Твоє — істина».

Кожен представник Церкви і релігійної спільноти прочитав свою молитву за мир в Україні.