Італія готується прийняти 600 українських біженців за допомогою Карітасу
Оскільки війна в Україні наближається до місячної позначки, а мільйони людей, які втекли, шукають притулку та захисту в інших місцях Європи, Італія зараз приймає велику кількість і готова прийняти ще 600 біженців цього тижня за допомогою кількох громадських та благодійних організацій.
Загалом, за даними ООН, понад 3,3 мільйона біженців втекли з України з моменту повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого, і близько 6,5 мільйонів людей є внутрішньо переміщеними особами. Про це — у матеріалі Еллі Енн Аллен для інтернет-видання «Crux».
Оскільки більшість біженців тікають до сусідніх країн, таких як Польща, Угорщина та Словаччина, багатьох довелося переселити, оскільки притулки та місцеві благодійні організації досягають рівня насичення й не можуть влаштувати поточний наплив.
За даними міністерства внутрішніх справ Італії, з 3,3 мільйона тих, хто втекли на даний момент, Італія прийняла приблизно 55 711, більшість з яких — жінки та діти. Більшість із них прибули до таких великих міст як Мілан, Рим, Неаполь та Болонья.
Цього тижня три гуманітарні авіарейси з близько 600 українськими біженцями приземляться в Італії за підтримки громадських організацій Solidaire та Open Arms.
Вилітаючи з Варшави, ці рейси приземлятимуться в аеропортах Риму, Кальярі та Палермо. Близько 40 єпархіальних відділень Карітасу по всій країні, включаючи кілька італійських островів, зустрінуть та приймуть людей, яких вони везуть.
«Карітас» організував пресконференцію з італійським кардиналом Гуальт’єро Бассетті з Перуджі та президентом Конференції єпископів Італії, у момент прибуття рейсу до Риму у вівторок. У ній також візьмуть участь представники Solidaire та Open Arms.
Також у ній візьмуть участь архиєпископ Карло Роберто Марія Редаеллі з Гориції, Президент Карітасу Італії, та архиєпископ Джан Карло Перего з Феррари-Комаккіо, Президент Фонду мігрантів.
Папа Франциск відвідав поранених дітей
Італія з початку війни була однією з найбільш гостинних країн для українських біженців і зробила конкретну пропозицію прийняти дітей, які потребують лікування та догляду.
У суботу вдень Папа Франциск відвідав кількох із цих дітей, які проходять лікування у педіатричній лікарні Дитятка Ісуса у Римі, що належить Ватикану. Зараз у лікарні перебувають 19 українських дітей. З початку війни прибуло близько 50.
Деякі, у тому числі семирічна дівчинка з метастатичним раком нирки, проходять лікування в інших місцях, наприклад, у римській лікарні Джемеллі, де зазвичай лікуються папи, і де Папа Франциск переніс операцію на товстій кишці минулого літа.
Більшість дітей втекли невдовзі після початку війни і страждають різними онкологічними та неврологічними захворюваннями. Є також дівчата, які нещодавно приїхали на лікування від поранень, отриманих під час вибуху ракети чи бомби.
«Все це — нелюдяне»
Під час свого недільного звернення на молитві Ангелус Папа Франциск згадав про свій візит до дітей, зазначивши, що в однієї дитини відсутня рука, а в іншої — поранення на голові внаслідок обстрілу бомбою чи ракетою.
Він скаржився на страждання «невинних дітей» і зазначив, що багато людей, особливо тих, хто не може подорожувати, таких як літні люди та хворі, залишилися самотніми у небезпеці, оскільки бомби продовжують падати.
«Все це — нелюдяне, більше того, це є святотатством, бо виступає проти сакральності людського життя», — сказав Святіший Отець.
«Не втомлюймося великодушно приймати так, як це вже робиться: не лише тепер, під час надзвичайного стану, але й наступними тижнями та місяцями. Бо, як знаєте, спочатку ми робимо все можливе, щоб приймати, але потім звикання трохи охолоджує наші серця, і ми забуваємо», — сказав він.
«Не закривайте серця перед болем України!»
У суботу у відеозверненні Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав Шевчук також закликав світ не забувати, що переживають українці, і продовжувати втручатися за них. «Хочу звернутися до всіх вас: Не закривайте серця перед болем України! Бо одного разу Господь Бог скаже вам: я був поранений в Україні, а ви відвернулися від мене», — сказав він.
Звертаючись безпосередньо до міжнародної спільноти та організацій, задіяних на місцях, Блаженніший Святослав сказав: «Я не вірю, що людство сьогодні безсиле перед війною».
«Ми всі разом можемо і повинні зупинити війну в Україні. Не будьте глухі до зітхань, криків, сліз тисяч людей в Україні. Відкрийте їм своє серце. І давайте разом зробимо все, щоб закінчити цю жахливу війну», — сказав він.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ