Громада парафіян Святої Софії молилася за переселенців у Всесвітній день мігранта та біженця

26 вересня 2022

У неділю, 25 вересня 2022 року, коли у всьому світі відзначають День мігранта та біженця, у прокатедральному соборі Святої Софії у Римі відбулась молитва за вимушених переселенців. Божественну Літургію для української парафіяльної громади очолив о. д-р Теодосій Грень, протосинкел Апостольського екзархату для українців візантійського обряду в Італії.

У часі проповіді священник роздумував над недільним Євангелієм, де Христос оповідає учням притчу про таланти. За словами проповідника, основним талантом, яким ми володіємо — є наша віра. Про це зазначає пресслужба релігійного товариства Свята Софія.

«Сьогодні хотів би звернути особливу увагу на те, що усі тут присутні є дуже талановитим. Кожному з нас Бог дав багато талантів, про які ми можемо навіть не здогадуватися. Бог хотів би, щоб ми їх не закопували. Наше життя — це велика цінність і талант, які Господь дає нам в руки і ми не можемо його змарнувати. Ви можете сказати, що ви не володієте надзвичайним особливим впливом у суспільстві, то яким чином можете принести відсотки з нашого життя? Але саме наше життя вже є цінним, і ми мусимо принести добрі духовні плоди, — продовжив о. Теодосій.

Відтак промовець звернув увагу на дар материнства і батьківства: «Це місія не лише дати життя, але поділитися досвідом, та передати дар християнської віри. Я пригадую свою бабусю, яка передала мені дар віри. Я відчував, як в її щоденному житті була присутня молитва за мене і вона передала мені свій досвід спілкування з Богом. Бувши скромною жінкою, не виконуючи надзвичайної ролі в суспільстві, вона стала великим даром для своєї сім’ї».

Звертаючись до мігрантів та вимушено переселених осіб, отець сказав: «Навіть якщо ваші діти та внуки далеко від вас, дуже важливим завданням для вас залишається передати досвід життя, супроводжувати своїх близьких в щоденній молитві».

Також під час проповіді священник наголосив на правильному сприйнятті Бога: «Ісус Христос сьогодні хоче відкрити нам те, що у Господа є два обличчя — справедливого батька та ніжної матері, яка любить і дивиться на нас з милосердям. Божа любов значно більша за наші гріхи. Господь буде судити нас не тільки за гріхи, але перше, що Він запитає на суді, що доброго ми зробили за наше життя. Якраз Господь — той, хто перший подає людині руку допомоги і від нас залежить, чи ми вхопимось на неї, чи будемо віддалятися».

По закінченні Літургії усі присутні спільно помолилися, випрошуючи у Господа ласк для мігрантів та біженців.

На завершення отець Марко щиро подякував протосинкелу від парафіяльної громади Святої Софії за його значний вклад у розвиток Апостольського екзархату задля збереження української духовності, автентичності, культури та національної традиції, бажаючи протосинкелу мудрості, наснаги та многих і благих літ праці у Божому винограднику.

Після Божественної Літургії у храмі відбулася презентація книги о. Теодосія Греня, ЧСВВ, «Мандрівка сторінками Книги Книг».