Греко-католики відзначили свято Богоявлення у Вроцлаві екуменічним водосвяттям

10 січня 2024

Українська Греко-Католицька Церква у м. Вроцлаві (Польща) відзначає свято Богоявлення у дуже наочний спосіб. Кульмінацією святкування стала молитва на набережній Одри, де освятили воду та випустили голубів священнослужителі різних християнських конфесій.

Греко-католики відзначили свято Богоявлення у Вроцлаві екуменічним водосвяттям

Молитва розпочалася Божественною Літургією в греко-католицькому соборі Воздвиження чесного і животворящого Хреста Господнього та Cв. Вінкентія і Cв. Якова у м. Вроцлаві. Її очолив владика Володимир Ющак, єпископ Вроцлавсько-Кошалінської єпархії Греко-Католицької Церкви в Польщі. Участь також взяли духовенство та вірні Римо-Католицької Церкви.

Після Служби Божої всі присутні — кілька сотень людей — вирушили процесійною ходою до річки Одри, на Бульвар Дуніковський. Там відбувся йорданський Чин освячення води. У ньому взяли участь не лише греко-католицькі священники, але й єпископ Мацей Малига, преподобний канонік Адам Лузняк, а також представники Євангельської Аугсбурзької Церкви — єпископи Вальдемар Питель та Ришард Богуш.

«Вся церемонія відсилає нас до хрещення Христа в Йордані. Бог Отець підтверджує, що ця дитина, народжена раніше у Вифлеємі, є Божим Сином. Схід святкує це Богоявлення в день Хрещення Господнього, тоді як Західна Церква має окреме свято Богоявлення, або Епіфанія. В обох випадках ми говоримо про Богоявлення, але інші події підтверджують, що Ісус є Спасителем і Христом», — розповідає «Віснику» владика Володимир Ющак.

Цього року греко-католики в Польщі вперше святкували за новим календарем, тобто на 2 тижні раніше, ніж зазвичай. Це означає, що Католицька Церква візантійського обряду і Римо-Католицька Церква святкували свято Богоявлення разом.

Увесь чин на річці Одра яскраво нагадував хрещення Господа Ісуса в річці Йордан. Було освячення води зануренням у неї палаючих свічок, хресне знамення духовенства, дихання, кадіння, занурення хреста. Освячена вода була випита духовенством під час церемонії. Згодом нею окроплювали вірних, і кожен бажаючий міг випити її або взяти додому.

«У нашій традиції ми йдемо до живої води, щоб її освятити. У Вроцлаві Йорданське свято вже 20 років має екуменічний характер. У ньому бере участь духовенство різних конфесій та церков. Всі вірні запрошуються на процесію до вроцлавського Йордану, або річки Одри. Я радий, що ця традиція продовжується і утвердилася у Вроцлаві. Для християн східного обряду це особливий момент — йти до води, черпати її, пити, кропити нею свої домівки та близьких. Це знак Божого благословення, яке падає на всіх нас у цей день», — пояснює єпископ Володимир Ющак.

Переклад з польської мови