«Господь не перекреслив ні тебе, ні мене, ні Україну»: митрополит Борис Ґудзяк радить як побороти відчай і зневіру у теперішньому часі війни

18 лютого 2024

Після загальноуніверситетської Божественної Літургії у храмі Святої Софії—Премудрості Божої, архиєпископ і митрополит Філадельфійський, президент Українського католицького університету владика Борис Ґудзяк зустрівся зі спільнотою студентів та дав кілька порад щодо того, як вберегти своє серце від розчарування, розпуки та відчаю у теперішньому періоді російської війни проти України. Ці поради — доволі універсальні, тож запрошуємо до їхнього прочитання та застосування.

«Нам треба берегти своє серце — своє сприйняття: зір, слух, почуття, бо через них у нашу душу заходить або благословення, або хула. Ворог людського роду хоче поселити у нас сумнів. Промоніторте, що у вашому серці. Як я себе розумію? Перевірте себе духовним термометром. Чи відчуваєте ви Божу благодать? Путін хоче, щоб українці жили в журбі. А Господь нас кличе до акту великої довіри. Моліться так: „Боже, я віддаю тобі своє життя. Полагоди все“», — мовив митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк.

Відтак архиєрей поділився своїми духовними рекомендаціями:

«Не можемо журитися. Не дозволяйте, аби лукавий заліз у ваше серце і заперечив Боже благословення. Що маємо робити?

Молитва — коли ми стоїмо перед Богом, спілкуємося з Господом, то чуємо Його голос, Він нас піднімає, коли падаємо. Ми всі потребуємо чути — ти добрий, ти гідний, ти не залишений, ти не приречений. У молитві — особистій, і загальній — ми чуємо цей голос.

Спів: наша коляда, вертеп, молитва, церковний спів — яке велике благословення ви приносите людям, співаючи.

Краса — ходіть на виставки, шукайте краси у творчості, у людях.

Будуйте стосунки — зустрічайтеся з таїнством іншої людини.

Таїнство природи та фізичний рух. Менше екрану, а більше природи.

Ми не є приречені. Господь не перекреслив ні тебе, ні мене, ні Україну. Вірте у Божу справедливість. Божа правда переможе. Боже таїнство серед нас. Бережімо свої серця. Молімося одні за одних».