«Головне, аби мандруючи цим Хресним шляхом ми не переставали бути людьми», — владика Микола Семенишин у Коломиї

22 березня 2023

У Хрестопоклінну неділю, 19 березня 2023 року, з благословення владики Василія Івасюка, єпарха Коломийського, відбулася загальноєпархіяльна Хресна дорога вулицями міста Коломиї. Очолив Хресну ходу, присвячену 90-річчю Блаженнішого патріарха Любомира Гузара, єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ владика Микола Семенишин.

Вітальними словами архиєрея зустріли діти, а в храмі чисельно зібралися парафіяни та гості. Про це розповідає Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Священничі свячення у Коломийському храмі

Згодом владика Микола очолив Архиєрейську Божественну Літургію та рукоположив двох дияконів у пресвітерський сан. Відтак Хрестопоклонна неділя стала визначною у житті о. Ростислава Ломпаса та о. Василя Катеринюка, які відтепер є новоієреями УГКЦ.

У часі Святої Літургії єпископ-помічник Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ, виголосив проповідь, у якій розповів про значення Хреста і його цінності у житті кожного християнина.

Незабаром, після Херувимської пісні, настав особливий момент — владика Микола уділив Таїнство Священства дияконам Ростиславу Ломпасу та Василю Катеринюку.

Згідно із Чином поставлення ієреїв, кандидати у священство зачитали визнання віри, а відтак архиєрей промовив молитви пресвітерських свячень й облачив дияконів у священничі ризи: єпитрахиль, пояс, нарукавники, фелон. Також новоієреї отримали служебник та чашу.

Відтак владика звернувся до нововисвячених ієреїв з привітальним словом і благословенням. Згодом у храмі лунало «Многоліття».

Хресна Дорога вулицями Коломиї

На кожній станції вірні Коломийської єпархії роздумували над Христовими страстями, висловами Блаженнішого Любомира та сучасними подіями в їхньому світлі. Хрест вулицями Коломиї несли: священники, воїни, добровольці, капелани, представники міської та районної влади, працівники медичних закладів, батьки, матері, працівники силових структур, волонтери, внутрішньо переселені особи, освітяни, молодь, студенти, члени молодіжних християнських організацій, семінаристи Івано-Франківської духовної семінарії УГКЦ, підприємці, жертводавці, подружні пари, працівники «Карітасу Коломия», члени патріотичних організацій.

Під час ходи молились за наших воїнів, всіх працівників критичних інфраструктур, державний і військовий провід, медичних працівників, поранених, важкохворих, зранених війною, родини військових, усіх, хто втратив у війні своїх рідних, волонтерів, жертводавців полонених, успішне християнське та патріотичне виховання дітей і молоді, утвердження у вірі та надії на Бога для українського народу, витривалість у терпінні та несенні наших хрестів, міцні християнські подружжя, навернення ворогів, всіх загиблих на Майдані та у російсько-українській війні, всіх учасників Хресної дороги, всіх, хто потребує нашої молитви. А головне, за якнайшвидшу перемогу та відновлення України.

«Молитва, піст, покірне служіння, читання Святого Письма та Пресвята Євхаристія і святий хрест — це наша зброя. Розумно використовувати цю зброю, то ми не тільки переможемо противника, але й новий світ збудуємо направлений до свободи», — звернувся в своєму посланні владика Василій Івасюк.

Владика Микола Семенишин: «Перемога — це Божий дар»

На завершення Хресної дороги владика Микола звернувся до молільників зі словом, у якому роздумував про тернистий шлях, яким сьогодні крокують українці:

«Сьогодні завершився наш Хресний хід вулицями цього прекрасного міста Коломия, але, на жаль, хресна дорога українського народу продовжується. Ми, християни, знаємо, що одного дня вона завершиться, і завершиться нашою перемогою та воскресінням України. Що важливо для нас пам’ятати? Головне, аби мандруючи цим Хресним шляхом ми не переставали бути людьми».

«Цю Хресну Дорогу ми присвятили світлої пам’яті Патріарху Любомиру Гузару — відновили у своїй пам’яті його думки щодо гідності людини, свободи та милосердя нашого Небесного Отця. Згадали, як ми маємо ставитися один до одного й до наших ворогів, бо у часі війни дуже легко піддатися цій спокусі та втратити обличчя людини. Та ми не можемо цього зробити, бо ми боремося, молимося та переможемо, щоби правда тріумфувала. Цих 14 стацій Хресної Дороги ми завершили 15-ою стацією Воскресіння Христового, це і є запевнення нашої перемоги. Як казав Блаженніший Любомир: „Не ми, через те що щось робимо, здобудемо перемогу, це є Божий дар, який маємо отримати від Спасителя“. Тож продовжуймо просити цього дару — миру, бо він настане, а війна скінчиться. Христос переміг смерть і Воскрес — воскресне так і наша рідна Україна», — мовив архиєрей.

Насамкінець присутні виконали Державний гімн України та духовний гімн «Боже Великий, Єдиний», а владика Микола уділив всім своє архієрейське благословення.

Фото: Павло Гедзик, Саша Рожко