«Голосом зранених людей кажемо вам, братам і сестрам: Дякуємо!» — Блаженніший Святослав освятив у Києві передані з Австрії реанімобілі

18 лютого 2023

У суботу, 18 лютого 2023 року, біля Патріаршого собору Воскресіння Христового в Києві Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав отримав та освятив карети швидкої допомоги, які Українська Греко-Католицька Церква отримала як дар від Конференції католицького єпископату Австрії та українських громад.

Як повідомив Блаженніший Святослав, Українська Греко-Католицька Церква передасть реанімобілі туди, де вони будуть найбільше потрібні: до військових шпиталів і різних закладів охорони здоров’я. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Під час передачі австрійський уряд представляв посол Австрії в Україні д-р Арад Бенкьо, а кардинала Крістофа Шенборна та громади УГКЦ — о. Юрій Коласа, генеральний вікарій для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії.

Після молитви освячення Глава УГКЦ звернувся до представників Церкви і народу Австрії з подячним словом.

Предстоятель наголосив, що ця подія відбувається за трагічних обставин, бо навіть сьогодні зранку над Києвом летіли ракети, а в нашій Церкві відбулося благословення автомобілів, які рятуватимуть життя.

Глава УГКЦ подякував в особі пана посла всьому австрійському народові за те, що є разом з Україною в цей непростий час.

«Дякуємо вам за все те, що австрійська держава й народ роблять для того, щоби врятувати життя в Україні», — сказав він.

А також в особі о. Юрія Коласи Блаженніший Святослав склав подяку його еміненції кардиналу Криштофові Шенборну і всьому католицькому єпископату, зазначивши, що ці автомобілі — дар Католицького єпископату Австрії.

Відтак Глава Церкви ствердив, що сьогодні досвід українських лікарів став скарбом досвіду світового лікарського товариства, бо таких поранень, які приносить війна в Україні, і такої їх кількості світ ще не бачив.

«Ми вже поінформували пана міністра охорони здоров’я про цей великий дар Австрії. Думаю, найближчими днями ми переживемо ще одне свято, бо те, що отримала Церква від вас, зможемо передати нашим медикам», — запевнив Патріарх.

На його переконання, така подія показує роль і місце Церкви в українському суспільстві сьогодні.

«Церква — це осердя любові, соціального служіння, а також простір міжнародної солідарності. Ми бачимо, як люди з різних держав довіряють українській Церкві. Вони передають автомобілі під нашу відповідальність, бо кажуть, що ми знаємо, що з ними робити і кому вони найбільш потрібні. Так Церква як мати і учителька разом із вами рятує життя в Україні», — зазначив він.

У коментарі для «Живого телебачення» посол Австрії в Україні д-р Арад Бенкьо запевнив, що Австрія є дуже великим другом України, а необхідність допомоги Україні само собою зрозуміла, ба більше, є певним обов’язком.

Отець Юрій Коласа, генеральний вікарій для вірних Східних Католицьких Церков в Австрії у коментарі розповів про ідею закупівлі машин швидкої допомоги, яка виникла в українських вірних в Австрії.

«Ця ідея виникла серед вірних УГКЦ. Священник, який багато років працює в Австрії — о. Любомир Дутка, — був ініціатором цього проєкту. Ми звернулися до наших вірних із проханням про збір коштів. За дуже короткий час ми зібрали потрібну суму, це дало змогу придбати в Зеленого Хреста 12 машин швидкої допомоги, які ми можемо передати в Києві нашій Церкві», — зазначив священник.

Отець Юрій пояснив, що всіх разом машин є 12. Дев’ять автомобілів уже прибуло до Києва і ще три в дорозі до України.

«Особливо наші серця заторкнув той факт, що нові громади, які складаються на 90 % з переселених осіб, котрі втратили все, що мали, також долучилися до збірок. Жінки організовували ярмарки і в такий спосіб збирали кошти на реанімобілі», — поділився о. Юрій Коласа.