Глава УГКЦ виступив на Генеральній асамблеї Комісії єпископських конференцій ЄС

9 листопада 2023

9 листопада у Брюсселі (Бельгія) Блаженніший Святослав, Глава і Отець УГКЦ, виступив на засіданні Генеральної асамблеї Комісії єпископських конференцій ЄС (CОМЕСЕ). Глава УГКЦ розповів про гуманітарну ситуацію в Україні та душпастирські виклики «лікування травм війни».

Глава УГКЦ виступив на Генеральній асамблеї Комісії єпископських конференцій ЄС

Звертаючись до представників єпископатів ЄС, Блаженніший Святослав подякував за відкритість до українських мігрантів, «яких у ваших країнах перебуває близько 6 мільйонів», а також наголосив, що відбудова України значною мірою залежить від того, чи вони повернуться на Батьківщину. «Перемога України полягає не лише у поверненні наших територій, але найперше — у поверненні наших людей додому». Про це інформує Секретаріат Глави УГКЦ в Римі.

Серед головних викликів найближчої зими Блаженніший Святослав вказав продовольчу кризу, яку «ми зможемо подолати лише завдяки міжнародній солідарності». Він закликав членів СОМЕСЕ докладати зусиль, щоб війна в Україні не перетворилась на «забуту війну».

В ході дискусії, що для України означає справедливий мир, Блаженніший Святослав зазначив, що першою необхідною умовою для відновлення справедливого миру в Україні є визнання з боку Росії права українського народу на самовизначення та суб’єктність у міжнародних відносинах. «Ми не можемо вести переговори з тими, хто досі заперечує наше право на існування». Глава УГКЦ наголосив, що війна Росії проти України має виразний геноцидний характер і пригадав, що «європейський вибір України суперечить неоколоніальним амбіціям Росії. Саме в цьому полягає коріння війни».

Глава УГКЦ звернувся до представників єпископських конференцій ЄС з проханням допомогти українцям інтегруватися в їхні суспільства, «гарантуючи однак нашим вірним право на душпастирський супровід їхньої Церкви-матері». Блаженніший Святослав представив учасникам владику Степана Суса та розповів про головні завдання Пасторально-міграційного відділу в душпастирській опіці вірних УГКЦ в тих країнах, де немає її канонічних структур.

Президент СОМЕСЕ архиєпископ Мар’яно Крочята подякував Блаженнішому Святославу за приклад «душпастирського служіння, яким сьогодні захоплюється весь католицький світ та надихає нас у нашому служінні».

Додамо, що СOMECE є організацією, котра об’єднує єпископати ЄС для стосунків з інституціями ЄС, моніторингу законодавства та політики ЄС відповідно до соціально вчення Католицької Церкви. Членами СОМЕСЕ є 26 єпископських конференцій ЄС, секретаріат організації розташований у Брюсселі.