Глава УГКЦ в Івано-Франківську: «Наша Церква виросла перед очима цілого світу»

13 грудня 2021

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав очолив урочисту Архиєрейську Божественну Літургію архикатедральному катедральному соборі Воскресіння Христового в Івано-Франківську з нагоди святкування десятилітнього ювілею створення Івано-Франківської митрополії УГКЦ.

Глава УГКЦ в Івано-Франківську: «Наша Церква виросла перед очима цілого світу»

«З плином часу ми щораз то глибше будемо розуміти, що сталося десять років тому. З висоти десятилітнього часу ми починаємо усвідомлювати, що десять років тому в Україні існувала тільки одна митрополія такою, якою заснували її перші київські митрополити. Та єдина митрополія під проводом митрополита Михаїла Рогози 425 років тому відновила сопричастя з Римським Апостольським Престолом. І ця єдина митрополія, яка носила і носить назву Києво-Галицької народила три нових. Тобто нас в Україні стало в чотири рази більше. Такої події в Україні не ставалося за 1025 років християнства», — відзначив Предстоятель. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав наголосив: «Наша Церква — Церква-мучениця, яка пройшла хресним пасхальним шляхом Христа своє страждання, мучеництво і воскресіння, нараз виросла перед очима цілого світу. І тут, в Івано-Франківську, була встановлена митрополича катедра, яка сьогодні об’єднує три єпархії: Івано-Франківську архиєпархію, Коломийську і Чернівецьку єпархії».

На думку Глави Церкви, ці десять років були роками церковного будівництва, розвитку, великих Божих благословень.

«Сьогодні хочемо Господу Богу подякувати, — сказав він, — за те, що місія, свідоцтво Христової Церкви в наших часах за прикладом Андрея Первозванного познайомити з Богом кожну сучасну людину, успішно, з Божою поміччю, звершується на цих землях. Якось так по-особливому апостол Андрей полюбив Івано-Франківськ. Той, який бачив славу Христову на Київських горах, за Божим промислом, є особливим покровителем Івано-Франківської митрополії».

Глава Церкви привітав першого в історії Івано-Франківського митрополита, якого мав честь ввести на цей престіл десять років тому, — владику-митрополита Володимира Війтишина.

«У рисах його характеру, його лагідності можна побачити певні риси апостола Андрея. Владика ніколи не шукає своєї слави, вигоди. Він не так хоче із собою познайомити сучасну людину, як і з Христом, якого він знайшов у часи переслідувань нашої Церкви…», — сказав Предстоятель.

За його словами, ця архиєпархія і митрополія народилася завдяки праці, свідоцтву, навіть ісповідництву і мучеництву великого сонму святих подвижників нашої Церкви. «Тому як нам сьогодні не назвати ще одного Андрея — великого митрополита Андрея Шептицького, який закладав фундаменти, основи цієї митрополії. Ми сьогодні по-особливому шануємо його пам’ять, його Андреєвське апостольське служіння і просимо його про особливе заступництво над християнами Прикарпатської і Буковинської землі», — додав він.

Глава Церкви подякував владикам і всьому духовенству за те, що скликаються митрополичі синоди.

Блаженніший Святослав попросив кожного відчути відповідальність за свою митрополію. «Це сьогодні вас питає Христос: а чого шукаєте, кого шукаєте у вашому житті, що ставите на перше місце у ваших пошуках? Про кого навчаєте ваших дітей, про що найперше дбаєте у ваших земних справах?», — сказав Предстоятель.

Він побажав кожному, щоби сьогодні молитвою була молитва до Христа Спасителя: «Учителю, де перебуваєш?» і щоб кожен із вас почув його заклик, покликання: «Прийди і подивись!».