Глава УГКЦ у храмі Святого Йосафата в Любліні: «Ця святиня добре служитиме для зцілення ран війни в різних вимірах»

16 листопада 2023

16 листопада у Польщі відбулося урочисте офіційне передання храму Святого Йосафата для душпастирських потреб греко-католицької парафії в Любліні, яка відзначає 30-річчя свого існування. З цієї нагоди і з приводу завершення святкування 400-річчя смерті священномученика Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви очолив Божественну Літургію у цьому храмі.

Із Главою УГКЦ співслужили владика Станіслав Будзік, римо-католицький митрополит Люблінський, владика Євген Попович, митрополит Перемишльсько-Варшавський УГКЦ, та інші греко- і римо-католицькі єпископи і численне духовенство, як повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

У проповіді Блаженніший Святослав передовсім згадав про життя та неоціненну діяльність святого священномученика Йосафата, які були тісно пов’язані з формуванням у Східній Європі сучасних національних спільнот України, Литви, Польщі та Білорусі. За словами архиєрея, святий Йосафат — свідок і приклад прагнення до єдності, яке вписане в ідентичність місії Східних Католицьких Церков.

Блаженніший Святослав подякував ієрархам, духовенству, вірним Люблінської архидієцезії, а особливо митрополиту Станіславові Будзяку — завдяки їм храм Святого Йосафата в Любліні офіційно переданий для душпастирських потреб греко-католицької парафії. Та не менш цінні всі вияви підтримки та солідарності з Україною, яка страждає від незаконної війни з боку Росії.

«Католицька Церква в Любліні та підпорядковані їй структури стали євангельським прикладом безкорисливого служіння людям, приреченим на небуття та позбавленим гідності, — зазначив Глава Церкви. — Неможливо оминути увагою відданість усіх люблінських громад польсько-українському примиренню та допомозі постраждалим, про що свідчать численні спільні ініціативи та проєкти, реалізовані різними структурами рзом з українськими службами».

За словами Блаженнішого Святослава, травма війни, яку ми переживаємо, спричинена агресією та ненавистю проти Бога і святості людського життя. Однак це драма і для Європи та всього світу. Тому сьогодні багато постраждалих від війни людей шукають духовної підтримки, розради та сенсу життя в церковних спільнотах.

«Надання Люблінською архидієцезією зручного місця для служіння Літургії та душпастирських зустрічей навколо рідної духовності й культури у зручному місці в центрі міста — це вияв щирої християнської солідарності, — наголосив Предстоятель УГКЦ і додав: — Переконаний, що ця святиня, покровителем якої є святий Йосафат, добре служитиме для розуміння та зцілення ран війни в різних вимірах».

Окрім цього, Отець і Глава УГКЦ нагадав, що минув рівно рік, як священники-редемптористи з м. Бердянськ перебувають у російському полоні, і закликав молитися за о. Івана Левицького й о. Богдана Гелету та їхнє звільнення: «Ми молимося сьогодні, щоб там, де рука нашої Церкви не може їх досягнути, їх досягнула рука Божої любові й Божого милосердя».

Наприкінці Богослужіння Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ, та архиєпископ Станіслав Будзік, митрополит Люблінський, урочисто підписали документ про передання храму Святого Йосафата в Любліні греко-католицькій громаді для душпастирських потреб.

Відтак Блаженніший Святослав вручив митрополитові Люблінському Патріаршу грамоту як знак вдячності за підтримку та солідарність. «Особисто та від імені Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви хочу висловити подяку за всі дари, якими Ваша Ексцеленція так щедро ділиться у служінні Божому та для співпраці між Римо-Католицькою та Греко-Католицькою Церквами», — йдеться у Грамоті.

Від Управління Люблінського воєводства Глава УГКЦ отримав пам’ятну медаль за турботу про поглиблення християнської віри, сприяння примиренню і зміцнення польсько-українських відносин.