Глава УГКЦ у 31-й день війни: «Україною ллється людська кров, але ми єднаємося в бажанні жити у вільній незалежній державі»

26 березня 2022

Єдність у молитві, єдність всецерковна, єдність у діяльності, єдність у служінні є джерелом нашої надії, тому що тільки разом ми можемо вистояти. Тільки разом ми зможемо перемогти. Таке переконання висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні в 31-й день кровопролитної війни Російської Федерації проти України.

Предстоятель відзначив, що цієї ночі Україна знову палала. Велися жорстокі бої на Київщині, на Сумщині. Потерпали від російських бомбардувань Харків, Маріуполь та інші міста й села України. «Україною продовжує текти людська кров. Але Україна єднається в бажанні жити у вільній незалежній державі. І Україна молиться», — сказав архиєрей. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ розповів, що ми вчора пережили особливий день, який ввійде в історію, як день вселенського і всеукраїнського єднання. Ми всі вчора були об’єднані в молитві. До цієї молитви нас покликав Святіший Отець Папа Франциск, який є знаком і служителем вселенської єдності Христової Церкви. Ми разом з ним були об’єднані в молитві і в звершенні акту особливої посвяти України і Росії Непорочному серцю Марії. І в тій молитві ми справді єдналися.

Центром єднання в Україні стала Зарваниця — український національний Марійський центр. Сюди з’їхалися владики Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні.

«Разом з нами єдналися владики нашої Церкви з поселень Центральної, Західної Європи, Північної, Південної Америки, Австралії. Наше духовенство, монашество і весь нас Божий народ. Єдналися українці в Україні і в цілому світі. Єдналися всі єпископи Католицької Церкви, які вчора разом з нами молилися за перемогу України, за перемогу добра над злом, за завершення війни, за те, щоб Божа правда і Божий мир справді перемогли війну, диявола і слуг його, які цю війну провокують», — сказав Блаженніший Святослав.

«Мати Божа, рятуй Україну, Мати Божа, благослови своїх дітей, Мати Божа, даруй нам усім перемогу», — попросив Предстоятель.