Глава УГКЦ у 247-й день війни: «Маємо сповнити наш церковний, державний, суспільний обов’язок щодо сім’ї»

28 жовтня 2022

Ми повинні все робити для того, щоб просімейна політика, захист традиційних сімейних цінностей, як ми їх сьогодні називаємо, ліг в основу державного народного будівництва України. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у щоденному воєнному зверненні у 247-й день війни Росії проти України.

Предстоятель зазначив, що росіяни атакують енергетичні об’єкти, зокрема на Київщині. Відтак Київ, Київщина і центральна Україна переживають велику нестачу електроенергії. Найбільш запеклі бої тривають на Донеччині. Але українське військо поволі, крок за кроком звільняє українські міста і села. Зокрема на Луганщині, на сході Харківщини. Хоча ворог не перестає завдавати ударів з різного виду зброї по мирних містах і селах. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

У цей день Патріарх продовжив роздуми над тим, як підтримати українську сім’ю. Зокрема розважав про небезпеку, яку несуть сучасні ідеології: «Ми багато говорили про так звану гендерну ідеологію, яка базується на новому, доволі хибному уявленні про те, що статева роль цілком не пов’язана із біологічною статтю. Більше того, дуже часто сімейні цінності вважаються чимось застарілим, чимось, що є на перешкоді для звершення якоїсь уявної, такої безтілесної свободи людської істоти. І, на жаль, ця ідеологія втілюється в конкретні законопроекти, в конкретні міжнародні документи, які впливають на певну політику тих чи інших держав. І таким документом, який ратифікував український парламент, є так звана Стамбульська конвенція».

Блаженніший Святослав сказав, що хоч ця конвенція і декларує своєю метою запобігання домашньому насильству, однак у преамбулі враховує чисто ідеологічні причини, які це насильство викликають. «Часом причиною домашнього насильства виставляється саме традиційна сім’я. Саме те, що чоловік і жінка разом творять родину, представляється як загроза, як джерело насилля. Тому ми можемо стверджувати, що справді такі хибні уявлення є замахом на сім’ю», — зазначив Предстоятель.

Тому, на думку архиєрея, ми з одного боку повинні захистити українську сім’ю від прямого знищення, яке несе Росія, а з іншого — не забувати і про інші види небезпек, які чигають на ту святу, найважливішу клітину всякого суспільства, всякого народу.

«Ми сьогодні просимо Господа Бога, щоб захистив Україну, українців від різних експериментів над людьми, які намагаються принести на нашу землю. Ми просимо Господа захистити наш народ від хибної ідеології російського агресора. Але молимося і підтримуємо українську сім’ю, яка є джерелом надії на майбутнє, домашньою церквою, де передається досвід поколінь, культурний і національний спадок. А найважливіше — сім’я є тим осердям, де передається віра в Бога, бо сім’я є домашньою церквою, яка народжує нових громадян і нових християн для Христової Церкви», — зазначив Блаженніший Святослав.