Глава УГКЦ у 120-ту добу війни: «Застерігаємо увесь світ від спокуси умиротворяти агресора, бо його апетит тільки зросте»

23 червня 2022

Застерігаємо весь світ перед спокусою умиротворяти агресора, який пішов на нас війною. Бо кожен, хто намагатиметься це робити за допомогою компромісів чи поступок, — тільки підсичує апетит загарбника. На цьому наголосив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у своєму щоденному воєнному зверненні у 120-й день війни Росії проти України.

«Це той диявольський спосіб, як через зневагу інших збільшувати свої потреби. Проте той, хто не шукає Бога, ніколи не знайде миру», — додав Предстоятель. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

«Коли Україна молиться про мир, коли захищає цей мир — захищає повноту життя, захищає можливість жити в Бозі і з Богом», — переконує Глава Церкви.

Блаженніший Святослав відзначив, що незважаючи на все Україна стоїть, Україна бореться. «Навіть більше, ми відчуваємо, що цей ранок ми можемо переживати завдяки Божій присутності між нами і завдяки героїзму українського війська. Тому ми дякуємо за життя Господу Богу і українським воїнам», — сказав він.

У цей день духовний лідер роздумував над плодом Святого Духа, який є життєво важливий, зокрема для українського народу сьогодні. Цим плодом Святого Духа є мир.

«Ми багато чуємо про мир. Різні люди вчать українців, як треба миритися зі своїм ворогом. Ми боремося за мир і його захищаємо, навчаємо нашу молодь, наших дітей бути здатними до миру і примирення… А про що йдеться, коли ми говоримо про мир як про плід Святого Духа?», — запитує Блаженніший Святослав.

Мир як дар Святого Духа є синонімом усякої повноти, переконує Глава Церкви, Господь Бог сотворив людину з певними прагненнями. Кожен із нас має потреби, мрії, і доки вони не здійсняться, доти ми не будемо мати миру, навіть тоді, коли людина домовиться про мирне співіснування зі своїм ближнім.

«Тому що вповні здійснити всі її потреби, прагнення і мрії може тільки Господь Бог. Отже, коли людина у Дусі Святому знаходить повноту життя, здійснення всіх свої бажань саме в Бозі, лише тоді вона отримує мир. Та цей мир потрібно ще сприйняти, зрозуміти, що, окрім Бога, ніхто інший не може його нам дати», — вважає Блаженніший Святослав.

Фото: УГКЦ / Олександр Савранський. Блаженніший Святослав у Чернігові, 20 квітня 2022 року.