Глава УГКЦ привітав владику Степана Менька з нагоди 20-річчя архиєрейської хіротонії

15 лютого 2022

Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав особисто та від імені Синоду Єпископів УГКЦ привітав екзарха Донецького владику Степана Менька з нагоди 20-річчя архиєрейських свячень. Єпископську хіротонію ювіляру уділив Блаженніший Любомир.

«Ваше служіння як екзарха Донецького є прикладом доброго пастиря, який кладе душу за своїх овець», — мовиться у грамоті. Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.

«Для священнослужителів і вірних нашої Церкви, що за Божим допустом опинилися на території воєнних дій, Ви стали турботливим батьком, ревним захисником їхніх прав. Високо цінуємо Ваші зусилля, які, попри загрозу Вашому життю і свободі, Ви доклали для розвитку і утвердження нашої Церкви на Сході України», — зазначено у привітанні.

Відтак прохаючи в милосердного Господа винагородити архиєрея сторицею за його старання, Глава УГКЦ склав екзарху Донецькому сердечну подяку та висловив визнання і похвалу.

У свою чергу, вірні Донецького екзархату за посередництвом офіційної фейсбук-сторінки також долучилися до привітань для свого духовного батька. «Ваше преосвященство! Прийміть найщиріші вітання з нагоди річниці Ваших єпископських свячень. Сьогодні вся спільнота Донецького екзархату УГКЦ висловлює Вам подяку за багатолітню невтомну працю, за Вашу жертовність у справі розвитку Церкви на Сході України, за батьківську опіку над усією ввіреною Вашій духовній опіці паствою! Молимось за Вас, преосвященний владико, просячи в Господа, щоб обдарував Вас усіма ласками, який потребуєте, а насамперед — здоров’ям, витривалістю на шляху служіння та мудрістю! Нехай Всемилостивий Господь благословить Вашу працю та дарує вам многих і благих літ життя і служіння!» — йдеться у привітанні.

Єпископська хіротонія владики Степана відбулася 15 лютого 2002 року в архикатедральному соборі Святого Юра. Він був висвячений на єпископа з титулярним престолом Акарассо в Ликії. Головним святителем став Блаженніший Любомир Гузар, а співсвятителями — владика Михайло Гринчишин і владика Михайло Колтун. Відразу був призначений на служіння екзархом Донецько-Харківським. 12 травня 2002 року був введений на престол Донецько-Харківського екзархату.

Із 2014 року у зв’язку із створенням двох окремих екзархатів, є екзархом Донецьким УГКЦ.