Глава УГКЦ подякував послу Іспанії за підтримку і розповів про природу війни Росії проти України
21 лютого 2023 року в резиденції Глави УГКЦ в Києві відбулася зустріч Отця і Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава з Надзвичайним і Повноважним послом Королівства Іспанія в Україні Рікардо Лопесом-Аранда Хагу. В особі пана посла Глава УГКЦ подякував іспанському народові за підтримку України у протистоянні російській агресії.
Блаженніший Святослав подякував і особисто панові Рікардо Лопесу-Аранда за його присутність в Києві, бо так він є «безпосереднім свідком тієї болючої ситуації, яку переживає зараз Україна». Предстоятель пригадав, як минулого року дипломати покидали Київ, залишилися лише Апостольський нунцій і посол Польщі, але тепер до столиці приїжджає весь світ. 20 лютого з візитом перебував Президент США, 21 лютого — прем’єр-міністр Італії. Про це розповідає Департамент інформації УГКЦ.
«Для нас, які пережили весь цей час тут, такі візити є сигналом великої підтримки і солідарності», — зазначив Глава УГКЦ.
Завдяки цій солідарності й підтримці, в тому числі й іспанського народу, українці змогли вижити протягом майже року повномасштабної війни, додав Блаженніший Святослав, подякувавши за надіслану з Іспанії гуманітарну допомогу.
Глава Церкви розповів, що Українська Греко-Католицька Церква має тісні зв’язки з Іспанією. У країні зараз є велика українська діаспора, служать близько 30 священників УГКЦ. Блаженніший Святослав також анонсував, що цієї суботи з нагоди початку Великого Посту на запрошення архиєпископа Барселони кардинала Хуана Хосе Омелли роздумуватиме з молоддю, яка збереться у катедрі Святого Сімейства, про хрест Господній, виходячи з досвіду України. Предстоятель також відзначив, що мав добрі відносини і з попереднім послом Іспанії в Україні.
Пан Рікардо Лопес-Аранда запевнив, що Іспанія підтримує Україну і допомагатиме й надалі, зокрема наданням гуманітарної допомоги. Він також відзначив, що одним з видів підтримки України у протистоянні російській агресії є просвітницька місія, яку Іспанія здійснює по відношенню до країн Латинської Америки, пояснюючи, чому вона підтримує Україну. Це важливо, з огляду на те, що Іспанія є для них важливим дипломатичним і політичним авторитетом.
Блаженніший Святослав зазначив, що структури УГКЦ в Південній Америці, а саме митрополія у Бразилії та єпархія в Аргентині, є також є голосом правди про Україну на цьому континенті.
Розповівши про служіння УКГЦ в час війни, зокрема у соціальній та інформаційній сфері, Блаженніший Святослав звернув увагу посла Іспанії на природу війни Росії проти України. «Ця війна є колоніальною війною у Європі, і великим колонізатором є Росія, на жаль. Вона прокидається як велика імперія, і без України Росія ніколи не може бути імперією. Ця імперська візія штовхає росіян завойовувати території колишнього Радянського Союзу», — наголосив Блаженніший Святослав.
За його словами, українці не мають іншого способу вижити внаслідок російської агресії, окрім як захищатися. Адже «денацифікувати» Україну означає знищити ідентичність українського народу, додав Глава УГКЦ.
Блаженніший Святослав пояснив, що після падіння Радянського Союзу Україна і Росія обрали різні шляхи свого подальшого існування.
Україна, за його словами, пішла шляхом європейського розвитку, розбудовуючи європейську державу. Блаженніший пригадав обговорення за круглими столами Копенгагенських критеріїв — стандартів, які Україна мала б здобути, щоб стати частиною Європейського Союзу. Церква теж була дуже віддана цій праці, зокрема працюючи з молоддю, підкреслив Глава УГКЦ. Щоб трансформувати українське суспільство із пострадянського у європейське, наша Церква, наприклад, розвивала Український католицький університет у Львові, зазначив Глава УГКЦ.
«Росія ж натомість взяла повністю протилежний курс, — продовжив Блаженніший Святослав. — Вони завжди жили ностальгією за великим славним Радянським Союзом. Ті, що приходили до влади, завжди збільшували те прагнення до слави минулого. Тож національний політичний проєкт Росії полягав у поверненні до славних радянських часів… Хвороби цього пострадянського суспільства щоденно погіршувалися. І щоб вирішити внутрішні проблеми — соціальні, політичні, економічні, Росія вдавалася до зовнішньої агресії».
Предстоятель зауважив, що через війну у Чечні теперішній Президент Росії утвердився при владі, продемонструвавши себе як лідер, схожий до персонажів минулого, відтак, щоб бути переобраним президентом, розпочав війну в Грузії, і тепер, маючи майже 70 років, хоче увічнити себе у владі. «І тому збільшив тенденцію до тоталітарного режиму, — зазначив Глава УГКЦ. — Народ дуже контрольований. Ніхто не може сказати того, що думає насправді. Демократичні механізми в Росії не функціонують. У такій ситуації саме існування пострадянської країни з відмінним проєктом розвитку є провокацією. Тож ідеться про конфлікт двох проєктів: українського, скерованого до сучасності, і російського — регресу і бажання повернутися до слави минулого».
На завершення зустрічі Блаженніший Святослав подарував послові Іспанії пам’ятні подарунки.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ