Глава УГКЦ до молоді: Без вас голос України під час війни не буде повним

8 квітня 2023

8 квітня, у Лазареву суботу, у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ відбувся Всецерковний єпархіальний День молоді, в якому взяв участь Блаженніший Святослав. Отець і Глава УГКЦ мав нагоду поспілкуватися з українською молоддю, звернутися з настановами та словами вдячності, адже найбільший тягар війни впав саме на їхні плечі.

Глава УГКЦ до молоді: Без вас голос України під час війни не буде повним

Передовсім, Блаженніший Святослав розповів, чому в Церкві Квітна неділя — це особливий день уваги до молоді та день молитви за неї. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

«Саме молодь у Пальмову неділю каже Ісусу Христу: „Ти є Спаситель, спаси нас. Осанна на висотах“. Саме молодь зрозуміла, що ми віримо не в якусь доктрину, бо християнство — це не є ідея. Християнство — це є стосунок з Особою, з Ісусом Христом», — сказав Патріарх.

Особливо Глава УГКЦ закцентував, що сьогодні голос нашої молоді важливий усюди: у країні, у Церкві й в усьому світі. Участь християнської молоді в житті широкої спільноти Церкви, яка виходить поза межі нашого народу, є значущою.

«На вас надія, що не тільки Україна буде такою, якою ви її хочете, але і ваша Церква є і буде такою, якою ви її зробите», — зазначив Блаженніший Святослав.

Зокрема, Отець і Глава Церкви пригадав, що навіть на Континентальній Асамблеї Синоду про синодальність, що відбувалася у лютому, делегати від Української Греко-Католицької Церкви виявились наймолодшими з-поміж усіх.

«Було видно і чути, як важливо для тих представників Церков Європи побачити молоді обличчя з України, почути, що хоче українська молодь, за що вона бореться, про що вона мріє, за що українська молодь сьогодні віддає своє життя», — підкреслив Блаженніший Святослав.

Голос страждаючої України, який став молодіжним голосом до Європи, є надзвичайно важливим свідченням. Саме тому Глава Церкви звернувся до молоді з проханням засвідчити правду про нашу державу й на світовому молодіжному форумі, що відбудеться 1–6 серпня у Лісабоні, Португалія: «Є багато таких, які хотіли би, щоб нас не було, щоб нас не було як народу. Ця війна проти України має геноцидний характер, нас хочуть всіх приректи на смерть, але ми не дамося. Є, можливо, хтось, хто би хотів, щоб нас не було у Лісабоні. Давайте ми зробимо все, щоб там бути».

«Те, що можете зробити ви, вашим словом, вашим свідоцтвом, втіленням про ваші мрії, не зробить ані українська влада, ані дипломатія, ані інші механізми міжнародної присутності. Без вас голос України під час війни не буде повним», — наголосив Блаженніший Святослав.

Наприкінці зустрічі гості мали нагоду особисто поставити запитання Патріархові на теми, що їх цікавили. Відтак, Блаженніший Святослав поділився життєвим досвідом та цінними порадами, а також висловив представникам молоді слова вдячності та захоплення.

«Україна стоїть, бореться, молиться, тому що молодь українська стоїть, бореться, молиться, захищає свою Батьківщину. І коли ми сьогодні мріємо, якою буде Україна після перемоги, я завжди кажу, що наша країна буде такою, якою її зробить українська молодь», — промовив Отець і Глава УГКЦ.

Фото: Олександр Савранський