Єпископ Стокгольму кардинал Арбореліус: «Я побачив в Україні багато людей, котрі хочуть наслідувати Христа»

3 квітня 2024

У світлий празник Воскресіння Христового за григоріанським календарем, 31 березня 2024 року, кардинал Андерш Арбореліус вкотре відвідав громаду УГКЦ у Стокгольмі.

Єпископ розділив воскресну радість з спільнотою українців, які так чисельно зібралися на молитву. Найбільший собор Стокгольму та його подвір’я були переповнені молільниками.

За словами кардинала, у такий важкий час війни, руйнування, бідності нам буває важко побачити, що живий Ісус Христос є між нами. «Але ми віримо у глибині нашого серця, що Він є з нами, коли є важко, коли ми є в боротьбі за виживання. І якраз в таких моментах мусимо покладатися на Христа, який живе і діє поміж нами. Він є завжди з нами у Пресвятій Євхаристії, у Слові Божому, а також і в нашому ближньому. Ми повинні підтримувати і давати надію один одному як брати і сестри, нашим завданням є поширювати правду, добро і милосердя у нашому середовищі, бути знаряддям Божим для спасіння світу. Ми славимо Його і дякуємо Йому. Алилуя!»

«Запевняю вас у моїх молитвах за вашу Батьківщину, яку я мав нагоду відвідати минулого року. Я побачив, що так багато людей в Україні хочуть наслідувати Христа — посеред труднощів, посеред війни і нещастя — вони знають, що Ісус Христос є єдиним, хто допоможе вистояти. Також молюся за всіх вас, які проживаєте в Швеції, за те, щоб ви і в цій країні були огорнуті добром, розумінням та любов’ю. Ісус Христос живе і діє, Він воістину воскрес із мертвих!» — зазначив кардинал Андерш у своєму слові.

Діти катехитичної школи УГКЦ у Стокгольмі щиро подякували Кардиналові за його присутність та попросили і надалі молитися за справедливий мир в Україні. Вони подарували Єпископові власноруч сплетену вервицю та листівку з великодніми побажаннями.
Опісля святочної Літургії «Пласт» у Швеції разом з парафіяльними дітьми провели традиційні Великодні гаївки.

Довідка

Андерш Арбореліус народився 24 вересня 1949 року. Сьогодні він є шведським римо-католицьким кардиналом, єпископом Стокгольмської католицької єпархії з 1998 року, монахом-кармелітом і письменником. Водночас це перший у Швеції римо-католицький єпископ шведського походження з часів Реформації. Він став першим шведським кардиналом у 2017 році.

Фото: УГКЦ Стокгольм
Повідомив о. Андрій Мельничук, Стокгольм-Швеція