Єпископ Бертрам Маєр: звикнути до війни в Україні було би гріхом
Нещодавно в Україні перебував єпископ Ауґсбурзький Бертрам Маєр зі своїми співпрацівниками. 7 квітня німецький єпископ взяв участь у Божественній Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у м. Києві, яку очолив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав.
8 квітня 2024 року в Києві Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав зустрівся з делегацією Єпископської конференції Німеччини, яка на чолі з єпископом Аугсбурга Бертрамом Маєром прибула в Україну з візитом солідарності.
До складу делегації німецького католицького єпископату ввійшли:
-
Доктор Бертрам Маєр, єпископ Аугсбурга та голова Об’єднаної комісії із зовнішніх відносин;
-
Йорг Люер, голова комісії «Справедливість та мир» і директор Фонду імені Максиміліана Кольбе;
-
Ульріх Пенер, директор Департаменту міжнародних церковних справ та міграції;
-
Єва Сова, секретар владика Бертрама.
Під час візиту до Києва делегація ознайомилася з діяльністю Патріаршої фундації «Мудра справа», відвідала центр зцілення ран у Борисполі та зустрілася з родичами загиблих військових на Алеї українських героїв у Броварах.
У коментарі для католицького суспільно-релігійного інтернет-часопису «CREDO» єпископ Бертрам поділився враженнями від повторного перебування в Україні, розповів, якою була основна мета візиту німецької делегації, а також поділився своїми спостереженнями щодо розвитку Церкви в Україні.
«Цим другим візитом в Україну, після двох років війни, прагну засвідчити солідарність із вашою країною, — сказав єпископ Бертрам. — Цього разу ми відвідували резиденцію Верховного Архиєпископа Святослава Шевчука, також спілкувалися з іншими особами, зокрема тими, які провадять благодійну діяльність, із відповідальним за військове капеланство; також мали можливість взяти участь в екуменічних розмовах. Отож, ці дні були дуже інтенсивними з огляду на численні зустрічі. За їх посередництвом ми хотіли не лише отримати більше інформації про ситуацію в Україні, але передусім засвідчити нашу солідарність. Хотіли донести, що християни в Україні не залишились покинутими. Бо вже є небезпека думати, що війна — в минулому, є спокуса призвичаїтися до війни; але я вважаю, що це було би загрозою для нашого майбутнього. Я думаю, це було би гріхом», — мовив представник німецької делегації.
Разом із єпископом Маєром Україну відвідала пані Евеліна Сова, яка працює у пресслужбі єпископату Німеччини. Пані Евеліна розповіла, яким було її завдання у цій поїздці, і поділилася тим, що справило на неї найбільше враження під час перебування в Україні: «Я вже вдруге відвідую Україну, цього разу з єпископом Бертрамом, який у німецькому єпископаті відповідає за зв’язки зі зовнішнім світом. Саме тому наші зустрічі були переважно з представниками різних релігій та обрядів. Нашою метою було ознайомитися з цією релігійною різноманітністю, щоб показати західному світові, що Україна — дуже багатогранна держава. Захід не може зрозуміти, чому не все можна вирішити дипломатичним шляхом; а такі речі можна збагнути тільки при близькому ознайомленні з ситуацією. Здалека цього не побачиш. Саме тому ми тут, щоб побачити усе на місці й розповісти там, показати всю картину».
Відтак Евеліна Сова відзначила, що найбільше враження на неї особисто справила зустріч із родинами, які втратили близьких у цій війні. «Ми зустрічалися з кожною сім’єю окремо, але усвідомлення масштабів цих втрат і те, яка це трагедія, дуже мене вразили. Навіть єпископу було важко стримувати емоції. Усе це ми повеземо до Німеччини, щоб розповісти світові», — сказала вона.
Фото: Олександр СавранськийПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ