Екореференти УГКЦ будуть плекати екологічну культуру сім’ї та допомагати вбогим
17 грудня в Івано-Франківську відбулася IV квартальна зустріч єпархіальних та екзархальних екореферентів Бюро УГКЦ з питань екології. Священнослужителі, відповідальні за збереження навколишнього середовища в архієпархіях, єпархіях та екзархатах, зібралися, щоб підбити підсумки року, що минає, та спільно спланувати подальшу діяльність, передає Інформаційна служба Бюро УГКЦ з питань екології.
Ключова тема, порушена при зустрічі, — ЗМІ у службі екомісії Церкви. Її окреслив о. Андрій Шестак, директор Школи журналістики УКУ. Про це інформує Бюро УГКЦ з питань екології.
Екореференти довідалися про потребу адаптації священнослужителів до вимог часу, про те, як доносити Євангеліє Створіння до пересічних людей, використовуючи ЗМІ та інтернет-ресурси, а також соцмережі як потужний канал комунікації. «Зазвичай віряни в мережах цікавляться обрядовістю і не заглиблюються в інші проблеми. Питання екології в найближчі два роки буде в тренді в Україні, і для молоді збереження довкілля буде надзвичайно актуальним», — зазначив о. Андрій, акцентуючи на важливості використання цього сприятливого часу для донесення вірянам істини про те, що світ постав з любові Бога до людини; тож, ставлячись дбайливо до навколишнього середовища, ми засвідчуємо свою любов до Бога.
У межах складання календарного плану та перспектив служіння очільник Бюро УГКЦ з питань екології проф. д-р Володимир Шеремета поінформував, що, згідно з рішенням Синоду Єпископів УГКЦ, протягом двох наступних років слід зосередитися на подальшому втіленні в життя стратегії УГКЦ «Жива парафія — місце зустрічі з живим Христом», особливо акцентуючи на проголошенні Божого Слова, молитві та служінні ближньому, фокусуючись на проблемах сім’ї в контексті сучасних викликів. «Для нас важливо зосередитись на підвищенні рівня екологічної культури сім’ї, яка є колискою екологічної свідомості суспільства», — наголосив очільник екобюро й застановився на ключових екологічних датах, заходах та ініціативах 2022 р.
Ще одним важливим елементом зустрічі була практична підготовка до проведення соціально-екологічної акції «Зігрій вбогого світлом стрітенської свічки», яка успішно стартувала цього року на теренах Івано-Франківської архиєпархії. У наступному році планується поширити цю ініціативу по всій країні. Отець Михайло Дзуль, екореферент Івано-Франківський, провівши для своїх співбратів майстер-клас з виготовлення свічок з натуральної вощини, не тільки продемонстрував процес їх виготовлення, а й поділився досвідом поширення екосвічок на парафії. Наступним етапом підготовки до екоакції було ознайомлення з техніками виготовлення та прикрашання свічок натуральним декором. Педагоги Центру позашкільної освіти Надвірнянської міської ради на чолі з директоркою Русланою Штогрин-Калин допомогли присутнім засвоїти ази екодекорування, а також власноруч прикрасити свічки, використовуючи натуральні складники й природні дари Творця.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ