«Дякуємо за вашу підтримку, чітку позицію і необхідну допомогу українцям», — Глава УГКЦ до кардинала Маркса
22 травня владики Постійного Синоду УГКЦ зустрілися з архиєпископом Мюнхена і Фрайзинга кардиналом Рейнхардом Марксом. Зустріч стала нагодою подякувати Католицькій Церкві у Німеччині за підтримку України, а також моментом взаємного слухання.
Під час зустрічі з німецьким кардиналом владики УГКЦ порушили тему війни в Україні та її вплив на душпастирську діяльність Церкви. Також йшлося про виклики, з якими стикається Католицька Церква в Німеччині, та про актуальну суспільно-політичну ситуацію в Європейському Союзі і його майбутнє. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.
Представивши архиєпископові Мюнхена членів Синоду, Блаженніший Святослав зазначив, що традицію проводити Постійний Синод у різних єпархіях УГКЦ започаткував блаженніший Любомир кардинал Гузар.
Кардинал Маркс позитивно оцінив синодальне Послання УГКЦ про війну і справедливий мир у контексті новітніх ідеологій, зауваживши, що це «дуже добрий текст». Блаженніший Святослав наголосив, що українські єпископи написали його «не як спостерігачі, але з погляду жертви війни, яка переживає пряму агресію». У ньому представлено справжні причини російсько-української війни і аргументовано право на збройний захист українського народу і держави.
Глава УГКЦ подякував архиєпископу Мюнхена і Фрайзинга за те, що три роки тому радо прийняв владику Богдана Дзюраха до архиєрейської спільноти регіону, продемонструвавши разом зі своїми співпрацівниками дружбу і відкритість. «Спостерігаючи за Німецькою єпископською конференцією, ми бачимо, що ви є одним з тих єпископів, який справді розуміє, що таке Східна Католицька Церква», — сказав Предстоятель.
Окремо владики Постійного Синоду подякували кардиналові Марксу за підтримку Україну та рішучий засуд повномасштабного російського вторгнення. «Ви стали потужним і авторитетним голосом нашого народу, якого агресор засудив на смерть, і виявилися справжнім лідером у цей складний час», — ствердив Блаженніший Святослав.
Кардинал Маркс заторкнув тему пошуку шляхів до миру в російсько-українській війні, а єпископи УГКЦ підкреслили необхідність ґрунтувати відповідне дипломатичне рішення на принципах міжнародного права. Вони також наголосили на важливості Глобального саміту миру, який з ініціативи України відбудеться 14–15 червня 2024 року у Швейцарії. Німецький кардинал висловив свою рішучу підтримку українцям як під час війни, так і після її завершення.
«Дякуємо за вашу підтримку, чітку позицію і всю необхідну допомогу, яку Ви надаєте українцям», — подякував Глава УГКЦ. Владика Богдан Дзюрах додав, що допомоги місцевої Католицької Церкви надалі потребуватимуть не лише люди в Україні, але й багато українських біженців, які залишаться в Німеччині. Кардинал Маркс запевнив у готовності їх підтримувати.
Щодо викликів Католицької Церкви в Німеччині архиєпископ Мюнхена вказав на сексуальні зловживання і секуляризацію, поділившись досвідом відповіді Церкви на них.
На завершення владики УГКЦ подарували кардиналові ікону Ісуса Христа, зроблену з ящика з-під набоїв, що є симловом трансформаційного служіння Церкви у час війни, і книгу німецькою мовою про блаженного Петра Вергуна.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ