Душпастирям Апостольського екзархату в Італії представили проблематику сурогатного материнства

8 грудня 2021

7 грудня 2021 року у режимі Zoom-конференції відбулася чергова формаційна зустріч усіх душпастирів Апостольського екзархату в Італії, яка була присвячена розгляду теми сурогатного материнства у різноманітних контекстах — християнському, юридичному, моральному, психологічному.

Як інформує Відділ комунікації Апостольського екзархату в Італії, доповідачкою, яка фахово представила дану тематику, була докторантка Папської академії «Альфонсіана» п. Наталія Цюпка, яка спеціалізується на дослідженні біоетичних питань.

На початку зустрічі, після молитви та благословення Апостольського екзарха владики Діонісія Ляховича, протосинкел екзархату о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ, привітав присутніх священників та представив доповідачку зустрічі, після чого вона розпочала виклад теми.

На початку п. Наталія аргументувала актуальність теми сурогатного материнства у сучасному суспільстві, зокрема зважаючи на численні дискусії у сфері медіа, біоетичні і моральні наслідки, які ця проблематика викликає, та суперечливі позиції щодо неї у суспільному просторі.

Відтак доповідачкою було показано аналіз державного регулювання окремих видів сурогатного материнства у різних країнах. Окремий наголос було поставлено на Україну, де така репродуктивна технологія є дозволеною на законодавчому рівні, що викликає низку проблем.

Таким чином, п. Наталія пояснила, чому сурогатне материнство як спосіб біомедичних спекуляцій є заборонене Церквою. Головною причиною такої позиції Церкви є те, що це:

• порушує гідність людської особи, яка не може бути продуктом купівлі-продажу, але має право народитися у сім’ї від своїх біологічних батьків;
  • порушує цінність і вірність подружжя, адже передбачає втручання третьої особи в інтимну сферу подругів,
  • а також викликає ряд моральних, фізіологічних та психологічних проблем для всіх учасників цього процесу.

Після закінчення презентації п. Наталії о. Теодосій подякував їй за ґрунтовне представлення такої важливої теми, а душпастирі мали можливість поставити їй запитання.