«Думаю, що це невчасна ідея», — Блаженніший Святослав прокоментував задум цьогорічної Хресної дороги у Колізеї
У ці дні на ім’я Блаженнішого Святослава, Глави УГКЦ, надійшло багато звернень від вірних Церкви та громадянського суспільства, як з України, так і з-за кордону, з проханням прокоментувати задум, щоб під час цьогорічної Хресної дороги, яка щороку відбувається у Римі у Страсну п’ятницю за григоріанським календарем, Хрест спільно несли українці і росіяни. Також Главу УГКЦ просили переказати до Апостольської столиці велике обурення та несприйняття цього задуму українцями усього світу.
У своєму коментарі для Департаменту інформації УГКЦ Блаженніший Святослав зазначив: «Вважаю таку ідею невчасною, двозначною та такою, що не враховує контекст військової агресії росії проти України. Для греко-католиків України тексти і жести ХІІІ стації цієї Хресної дороги є незрозумілими, а навіть образливими, особливо в контексті очікуваного другого, ще більш кривавого наступу російських військ на наші міста і села. Знаю, що і наші брати римо-католики поділяють ці думки та переживання».
Глава УГКЦ розповів, що уже переказав до Ватикану ті численні негативні реакції багатьох єпископів, священників, монахів і монахинь та мирян, які переконані, що жести примирення між нашими народами будуть можливими лише тоді, коли закінчиться війна та винні у злочинах проти людяності будуть справедливо засуджені.
Предстоятель УГКЦ попросив переглянути цей проєкт. «Сподіваюся, що моє прохання, прохання вірних нашої Церкви, прохання вірних Римо-Католицької Церкви в Україні буде почуте», — сказав Блаженніший Святослав.
Нагадаємо, що у понеділок, 11 квітня 2022 року, стало відомо про зміст цьогорічної Хресної Дороги у Колізеї за участі Папи Франциска. У рік, присвячений роздумам про сім’ю в сучасному світі в світлі «Amoris Laetitia», Папа Франциск попросив сім’ї приготувати роздуми на Хресну Дорогу, яку він очолить у римському Колізеї у Велику П’ятницю, 15 квітня 2022 року. Страсті Господні будуть передані через конкретний досвід окремих сімей, які представляють сім’ї всього світу. Родини, що свідчать про ці ситуації, також почергово триматимуть і нестимуть хрест під час молитви.
Найбільшу контроверсію викликала XIII стація Хресної Дороги, під час якої хрест триматимуть сім’ї українки та росіянки, що разом працюють у госпісі. Українці обурилися від такої ідеї, адже вважають, що таким чином Католицька Церква прирівнює жертву та агресора, ставлячи їх на один рівень.