«Допомога Церкві в потребі» передала 7,5 млн євро на підтримку України
Згідно з річним звітом міжнародного папського фонду «Допомога Церкві в потребі» (Aid to the Church in Need), у 2023 році благодійники пожертвували 143,7 млн євро на підтримку християн у всьому світі. Було профінансовано 5573 проекти в 138 країнах.
Пожертви надійшли від приблизно 360 000 приватних донорів із 23 країн. У попередньому, 2022 році, вони становили близько 146 мільйонів євро. Незважаючи на загальне зростання цін, благодійна організація змогла значною мірою зберегти свій рівень пожертв. Про це пише українська реадкція «VaticanNews».
Значна частина коштів пішла на підтримку проєктів у країнах, які перебувають у стані війни та кризи. На підтримку України виділили 7,5 млн євро. На другому місці — Сирія з 7,4 млн євро, на третьому — Ліван з 6,9 млн євро.
Найпоширенішим напрямком підтримки стали проєкти будівництва та проєкти відбудови храмів, монастирів, каплиць, семінарій, парафіяльних будинків і душпастирських центрів. На другому місці — транспортні проєкти: придбання автомобілів, мотоциклів, велосипедів, автобусів і човнів. Вони дозволяють священникам дістатися до людей у важкодоступних місцях.
Одинадцять відсотків пожертвуваних коштів було спрямовано на невідкладну гуманітарну допомогу: харчування, житло, медичне обслуговування, мікрокредитування, діяльність християнських шкіл. У тому числі на Святій Землі, де християнська меншість страждає від наслідків терору та війни, — йдеться у повідомленні фонду.
Дивлячись у майбутнє, глава фонду Регіна Лінч розповіла, що у 2024 році організація сподівається ще більше активізувати допомогу людям у зонах бойових дій, а також зосередитися на регіоні Сахель, «де поширюється джихадистський тероризм і де християни все більше страждають від насильства».
«Допомога Церкві в потребі» (Aid to the Church in Need) — католицька благодійна організація, заснована в 1947 році для підтримки біженців. З 2011 року має статус папської фундації. Фонд допомагає християнам, які постраждали від переслідувань, надає підтримку там, де не вистачає коштів на душпастирство. Організація діє автономно, без фінансової підтримки уряду чи церковних організацій.
Фото з інтернетуПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ