Державний секретар Кабміну в соборі Святої Софії у Римі взяв участь у молитві з нагоди Дня захисників та захисниць України та 80-ліття створення УПА

17 жовтня 2022

У п’ятницю, 15 жовтня, моління у прокатедральному соборі Святої Софії у Римі розпочалися з Божественної Літургії, на якій спільно заносили молитву за наших військових, що боронять нашу державу від країни-агресора.

Під час проповіді священник зазначив, що сьогодні ми є народом, який плаче під тягарем війни, плаче від несправедливості, що наша земля обливається невинною кров’ю. Про це інформує пресслужба релігійного товариства «Свята Софія».

«Наш плач ніколи не залишиться невислуханим. Агресор думає, що може стерти наш народ з лиця землі, але ми знаємо, що цього ніколи не відбудеться. І сьогодні ми просимо про наші внутрішні блаженства, плачемо перед Господом, просимо Покрову Пресвятої Богородиці, щоб Божа Мати дарувала нам сили витримати все до кінця і дарувала нашій землі довгоочікуваний мир», — завершив священник.

По завершенні Літургії о. Марко привітав парафіяльну спільноту та особливих гостей, які були учасниками богослужіння — Державного секретаря Кабміну Олександра Ярему у супроводі Надзвичайного і Повноважного Посла України при Святому Престолі при Суверенному Мальтійському Ордені п. Андрія Юраша.

Священник подарував поважному гостю пам’ятну медаль собору Святої Софії на згадку про цей день, запевнивши гостя в тому, що громада собору постійно молиться за перемогу українського війська та посильно допомагає гуманітарними вантажами.

Продовжилися моління спільною Хресною Дорогою Господа нашого Ісуса Христа.

Учасники парафіяльної спільноти під час Хресної Дороги мали нагоду роздумувати над шляхом на Голгофу, муками і розп‘яттям нашого Божественного Спасителя у контексті сьогоднішньої війни. Оскільки текст Хресної Дороги був написаний на 14-й день війни монахом-редемптористом о. Михайлом Іваняком, ЧНІ, що на той момент перебував в окупації в Чернігові.

«Хресна дорога була молитвою під звуки і вибухи війни. Час в одну мить зупинився, а дорога з Ісусом додавала впевненості та сили. В молитві я бачив, як сам Христос несе хрест, важкий хрест страшних людських війн. Ісус допоможе, бо Він несе хрест війни в Україні разом з нами», – зазначає автор.

Тож, усі вірні поринули в молитву та роздуми над поглядом Бога на цю страшну війну та Його підтримку нашого народу.

Після чування над Страстями Божими, відбулося торжественне виставлення частиці Животворящого Хреста, щоб усі вірні могли прихилити коліно та стати в молитві за мир в нашій Батьківщині Україні.

Далі всі присутні отримали Таїнство Єлеопомазання, що стало завершальним моментом вечірніх молінь за Україну.