Декрет проголошення Типової інструкції про перевірку книг і матеріалів релігійного змісту

3 листопада 2020

Вих. ВА 20/316

ДЕКРЕТ

проголошення Типової інструкції для курій єпархій (екзархатів) УГКЦ

про перевірку книг і матеріалів релігійного змісту

На славу Святої, Єдиносущної, Животворної і Нероздільної Тройці,

Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь

Отець і Глава

Української Греко-Католицької Церкви

СВЯТОСЛАВ

Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який відбувся у Львові-Брюховичах 29 листопада — 5 грудня 2009 року Божого, звертав увагу вірних на питання публікації та використання літератури духовного змісту (постанови № 16 і 17).

Для отримання необхідного дозволу, затвердження чи благословення і схвалення твору релігійного змісту автор книги чи іншого тексту має звернутися до місцевого ієрарха. Хоча надання такого дозволу, затвердження чи благословення і схвалення належать до сфери відповідальності самого ієрарха (пор. кан. 661 ККСЦ), проте він може покластися на думку цензора, призначивши його для поодинокого випадку або на постійно; може існувати відповідно призначена група цензорів.

Щоб допомогти цензорам у їхньому служінні, Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, який відбувся 29 вересня 2020 року Божого, затвердив Типову інструкцію для курій єпархій (екзархатів) УГКЦ про перевірку книг і матеріалів релігійного змісту.

Завершуючи передбачену правом процедуру, відповідно до норми кан. 112 Кодексу канонів Східних Церков, ми, владою нам даною,

проголошуємо

Типову інструкцію для курій єпархій (екзархатів) УГКЦ

про перевірку книг і матеріалів релігійного змісту

і постановляємо:

впровадити її в законну силу через два місяці від дня електронного опублікування цього законодавчого документа на офіційному вебсайті Української Греко-Католицької Церкви (ugcc.ua) (див. кан. 15 Канонів партикулярного права УГКЦ).

Текст цієї Інструкції має бути також опублікований у «Благовіснику Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви».

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,