Декрет іменування владики Володимира Фірмана єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії

26 серпня 2023

Вих. ВА 23/205

ДЕКРЕТ

іменування владики Володимира Фірмана

єпископом-помічником Тернопільсько-Зборівської архиєпархії

На славу Святої, Єдиносущної, Животворної і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа,
і на добро ввіреного нам Божого люду. Амінь

Божою милістю і в повному сопричасті

з Римським Апостольським престолом

СВЯТОСЛАВ,

Отець і Глава
Української Греко-Католицької Церкви

Дорогому в Христі братові нашому

преосвященному владиці
Володимирові Фірману,
титулярному єпископові Ліміси

Мир Вам у Господі!

Чотири десятиліття тернопільський край, який належав до Львівської митрополії, був під духовною опікою митрополита Андрея Шептицького. Тернопільська земля зростила для нашої Церкви славних духовних мужів, які увібрали в себе приклад численних поколінь наших віруючих пращурів, зокрема патріарха Йосипа Сліпого, владики-мученика Григорія Хомишина та владики Никити Будки.

Благословенна Богом Тернопільська єпархія було заснована 20 квітня 1993 року Божого світлої пам’яті кардиналом Мирославом Іваном Любачівським на терені, що належав до Львівської архиєпархії та Івано-Франківської єпархії. Її першим єпископом став владика Михайло Сабрига, а його наступником — наш дорогий співбрат владика Василь Семенюк.

Зваживши на пастирські потреби, у 2000 році Божому Синод Єпископів нашої Церкви окреслив нову територію для Тернопільської єпархії та перейменував її на Тернопільсько-Зборівську єпархію.

22 грудня 2011 року Божого, у свято Непорочного зачаття Пресвятої Богородиці святою Анною, у катедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці м. Тернополя ми проголосили заснування Тернопільсько-Зборівської митрополії УГКЦ. Тернопільську-Зборівську єпархію було піднесено до рівня архиєпархії, а єпископам цієї архиєпархії надано титул «архиєпископ». Нашого дорогого співбрата владику Василя Семенюка було іменовано першим митрополитом новоствореної митрополії.

У 2015 році Божому, з огляду на душпастирські потреби, Тернопільсько-Зборівська архиєпархія отримала єпископа-помічника — достойного владику Теодора Мартинюка.

Сьогодні Тернопільсько-Зборівська архиєпархія втішається численними молодіжними товариствами, зокрема рухом «Українська молодь — Христові», якому нещодавно надано патріарший статус, активними мирянськими спільнотами, молитовними братствами. Слугує прикладом у соціальному служінні. Всесвітньо відомий відпустовий центр «Зарваниця» став духовною перлиною нашої Церкви. За це ми дякуємо Богові, її правлячому архиєреєві, священникам і мирянам.

Взявши до уваги нові обставини, особливо пастирські потреби наших вірних, зваживши на прохання архиєпископа і митрополита Василя Семенюка, отримавши згоду Синоду Єпископів УГКЦ і благословення Папи Римського Франциска, про що було оголошено 12 липня 2023 року Божого,

ми, владою нам даною, задля слави Божої та спасіння боголюбивого люду, відповідно до приписів канонів 85, § 2, п. 1 та 86, § 1, п. 1 Кодексу канонів Східних Церков,

іменуємо і поставляємо Вас

єпископом-помічником

Тернопільсько-Зборівської архиєпархії
Української Греко-Католицької Церкви.

Дорогий брате!

Ви здійснюватимете архиєрейське служіння як єпископ-помічник архиєпископа Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ. Будьте йому опорою у виконанні обов’язків, свої дії завжди узгоджуйте з ним. Шануйте його, як свого батька, щоб інші шанували Вас. Ви долучаєтеся до грона владик Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, яка має героїв віри. Збережіть і примножте їхню працю, дорогий владико!

Це служіння виконуватимете відповідно до Кодексу канонів Східних Церков, партикулярних законів Української Греко-Католицької Церкви та декретів і вказівок єпархіального єпископа.

Заохочуємо Вас, згідно з повчанням Апостола народів, щоб Ви були «бездоганним, гостинним, добролюбивим, мудрим, справедливим, благочестивим, стриманим, який дотримується правдивої науки згідно з навчанням… здібний наставляти в здоровій науці та й супротивників переконувати» (Тит. 1, 79).

Ви приймаєте це служіння в той час, коли на нашій Батьківщині триває кривава, загарбницька війна. Перед Вами — довгий і нелегкий період зцілення ран, завданих нею. Будьте готові послужити всім, хто зазнав втрат від цієї жорстокої війни.

Просимо в милосердного Господа Ісуса Христа, щоб Він кріпив і зберіг Вас та Ваших вірних у випробуваннях. Хай через Ваші молитви і служіння на нашу землю прийде справедливий Божий мир!

Нагадуємо Вам про важкий архиєрейський обов’язок бути вірним членом Синоду Єпископів УГКЦ і, згідно з приписами права, на кожний заклик Отця і Глави Церкви брати в ньому участь.

Закликаємо Вас берегти й утверджувати віру та віддано працювати для спасіння душ вірних Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ, а особливо молоді, яка несе на своїх плечах увесь тягар війни.

Прохаємо духовенство, богопосвячених осіб та боголюбивих мирян єпархії з відкритим та щирим серцем, із пошаною та любов’ю прийняти преосвященного владику Володимира, завжди пам’ятати його в молитвах і послухом супроти нього здійснити волю Господню: «Хто слухає вас, Мене слухає; а хто гордує вами, Мною гордує» (Лк. 10, 16–17).

Вимолюємо в Господа для Вас, дорогий співбрате в служінні нашій святій Церкві, Божих благодатей, потрібних для належного виконання покладених на Вас обов’язків та для завершення у святості Вашої душі.

Благословення Господнє на Вас, дорогий брате во Христі!

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,