«Даючи убогому, ми багатіємо у Бога» — владика Богдан Дзюрах в Нюрнберзі

5 грудня 2022

«Сьогодні багато людей в Україні ставлять собі питання: Що мені робити, бо я не маю чим зігріти мою оселю? Що мені робити, бо мій брат, мій син, мій чоловік на фронті? Що мені робити, бо я не маю на чому приготувати їжу? Що мені робити, щоб врятувати своїх дітей? Ось справжні клопоти, з яким зустрічаються люди в Україні та інших країнах світу». Так розпочав свою проповідь владика Богдан Дзюрах, Апостольський екзарх для українців візантійського обряду в Німеччині та Скандинавії, розважаючи над притчею про багача, в храмі Святого Миколая м. Нюрнберг, завітавши туди на запрошення громади з нагоди престольного празника за григоріанським календарем.

«Даючи убогому, ми багатіємо у Бога» — владика Богдан Дзюрах в Нюрнберзі

Єпископ звернув увагу вірних на питання, яке турбувало головного героя притчі, який переймався своїм врожаєм. «У багача з притчі були інші клопоти. Він журився, де заховати свої скарби, а насправді треба було думати, як правильно ними розпорядитися. І саме тієї мудрості — вміти розпоряджатися матеріальними благами, які Бог дає в наші руки, хоче нас навчити нинішнє Боже Слово», — сказав архиєрей. Про це зазначає пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та Скандинавії.

Випробування у нестатках і достатках

Владика Богдан навів у приклад слова Василія Великого, який говорить про два види випробувань для людини в цьому житті, а саме скорботою в нестатках та добробутом. «У терпінні проявляється, чим є наповнене серце людини. І не раз стає видимим, що людина, не маючи, вміє ділитися з іншим, жертвує тим, що має і навіть сама собою, думаючи про інших, а не про себе, думаючи про праведність перед Богом. А випробування в добробуті для багатьох людей стає іспитом, який їм складно скласти. Тому важливо в обох обставинах життя, — в нестатках і в достатках, — зберегти людську гідність», — цитує Отця Церкви проповідник.

«Даючи людині в руки свої дари, Господь очікує від нас мудрого розпорядження ними — ділитися з потребуючими», — каже єпископ, підсумовуючи вище наведені слова.

Багатіти у Бога — думати про вбогих

Владика Богдан, повертаючись до теми євангельської притчі, наголосив на тому, що з нами навіки залишиться те, що ми дали убогим. Наші багатства будуть проти нас свідчити і нас засудять, якщо ми не слухалися Божого голосу, яким Він звертався до нас через ближніх у потребі.

«Ми не є убогими, щоб не чинити милості. Тільки убогість серця може нам перешкодити. Кожен з нас є багатий різними дарами і талантами. Дар слова доброго, дар співчутливого серця, дар усмішки, дар часу, який можемо приділити, безкорисливо служачи потребуючим як волонтери, — сказав апостольський екзарх, звертаючи увагу на потреби людей в Україні, які переживають лихоліття війни і продовжив, — під час війни проти України розцвів на різних землях волонтерський рух. Погляньте на потреби наших братів і сестер українців та допоможіть їм необхідними речами. Багатіти у Бога — думати про вбогих, людей, в яких до нас приходить Бог. Даючи убогому, ми багатіємо у Бога», — підсумував єпископ.

Виявляти світові красу християнського життя

На завершення своєї проповіді владика Богдан поставив за взірець покровителя цієї парафії, який дає приклад безкорисливої любові, творячи яку людина може стати багатою у Бога.

«Маймо євангельську мудрість використовувати час у ті лихі і короткі дні, щоб мати відкрите серце та очі на потреби ближнього свого і виходити щедро ближньому назустріч. Тільки так ми явимо світові красу Христового Євангелія, красу християнського життя. І нехай Господь за молитвами вашого святого покровителя усім вам у цьому допоможе», — мовив архиєрей.

Вечір Миколая у м. Ерланген

Після Літургії Об’єднання українців Франконії представило підготовану театральну сценку святого Миколая за участі дітей з парафії.

Потім в м. Ерланген відбувся вечір «Таємниця святого Миколая» з Марією Бурмакою, яка творчо представила дітям та молоді постать святця та його добродійства. Це дійство відбулось завдяки Українській суботній школі Ерлангену (УСЕ), яка віднедавна розпочала діяльність і на даний час в ній навчається близько сто дітей. Також варто додати, що школа за короткий час своєї діяльності завоювала увагу не тільки серед українців, але й серед німецького населення.