Чим нас може збагатити піст? Відповідає владика Венедикт Алексійчук

13 жовтня 2024

Доволі часто у християн виникає запитання стосовно доцільності і значення постів для єдності з Богом та духовного зростання. Відповідь на ці запитання намагається дати владика Венедикт Алексійчук, єпископ Чиказької єпархії Святого Миколая Чудотворця, у власному дописі на просторах Фейсбуку.

Чим нас може збагатити піст? Відповідає владика Венедикт Алексійчук

Владика Венедикт Алексійчук стверджує, що церковна традиція в певні часи приписує піст. За його спостережаннями, часом ми звертаємо на це більшу увагу, часом — меншу, а інколи й узагалі не звертаємо уваги. Натомість, багатовіковий досвід Церкви підтверджує, наскільки це потрібно для людей.

Далі єпископ підкреслює, що питання не в тім, їсти якусь страву чи не їсти. Адже в інший період ми ту ж саму страву можемо спокійно вживати.

«Через піст Церква допомагає нам навчитися керувати собою, щоб бачити, наскільки ми залежні від чогось, без чого, як нам здається, можемо обійтися. Через призму посту бачимо, що у своєму житті залежні багато від чого, і без того, можливо, уже навіть себе не уявляємо», — мовить він.

Відтак підсумовує: «Саме через церковні пости Церква вчить нас ставати вільними, вміти не залежати від того чи іншого, не бути рабами чогось. Через недотримання посту людина вперше впала в раю. А тепер через дотримання посту людина поволі підводиться, стає вільнішою і готовою повернутися до раю, до життя з Богом».