Блаженніший Святослав: «Я вдячний за те, як Патріарх Варфоломій бачить роль і місце УГКЦ в нашій екуменічній місії у Європі»

31 серпня 2024

Під час презентації українського перекладу книжки «Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи сьогодні», яка відбулася 30 серпня у митрополичих палатах собору Святої Софії в Києві, Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав акцентував на важливій ролі Вселенського Патріарха Варфоломія в екуменічному русі та сприянні розвитку суб’єктності Київського християнства.

«Апостольська столиця в Римі і Вселенський Патріархат не просто вітали розвиток суб’єктності Київського християнства, а цьому сприяли. А що зробила Москва? Пішла на нас війною, фактично забравши в нас право на існування, — пригадав Блаженніший Святослав. — Але на третій рік цієї жорстокої війни голос Київських Церков, як Православної, так і нашої УГКЦ, потужно лунає на весь світ». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Серед важливих подій 2019 року Глава УГКЦ пригадав свою зустріч з Вселенським Патріархом, яка відбулася 16 вересня 2019 року у Домі Святої Марти у Ватикані. За словами Блаженнішого Святослава, Його Всесвятість «тет-а-тет пояснив, чому він вирішив надати Томос про автокефалію українським православним».

«Та зустріч для мене була справді духовною подією», — зазначив Глава УГКЦ. На цій зустрічі він подарував Вселенському Патріарху факсимільне видання Галицького Євангелія 1144 року — найдавнішого з точно датованих слов’янських рукописних Євангелій.

«Я хочу висловити глибоку вдячність за те, як Патріарх Варфоломій бачить роль і місце Української Греко-Католицької Церкви в нашій екуменічній місії у Європі. Не просто її доцінює і визнає, але радіє нашою Церквою», — підкреслив Блаженніший Святослав.

Коментуючи фото на обкладинці книги «Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи сьогодні» (на фото Глава УГКЦ розмовляє з Патріархом Варфоломієм під час його візиту до Києва у 2023 році), Блаженніший Святослав пояснив, що це фото символізує подальший розвиток діалогу, «який лікує рани між православними в Україні, рани між православними і католиками, рани між християнами різних конфесій».

«Бо справжній, щирий екуменізм — це справжнє Боже благословення, це є здійснення заповідей Христа», — підкреслив Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, 30 серпня 2024 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав презентував український переклад книжки «Екуменічна місія Східних Католицьких Церков Європи сьогодні» з італійського оригіналу матеріалів Зустрічі східних католицьких єпископів Європи, яка відбувалася в Римі 12–14 вересня 2019 року.