Блаженніший Святослав в дорозі до Рима: «Прошу молитися за упокій Папи Франциска і майбутнє Вселенської Церкви»
23 квітня 2025 року Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав очолив Божественну Літургію з нагоди освячення оновленого храму Святого Юрія у місті Дрогобич. Наприкінці Літургії він звернувся до вірних із проханням про молитву за спочилого Папу Франциска, а також за кардиналів, які невдовзі зберуться на конклав, щоб обрати нового Папу Римського.

«Сьогодні я перебуваю в дорозі з Києва до Риму, щоби очолити делегацію єпископів нашої Церкви на похороні Святішого Отця Франциска, який відбудеться в суботу. А згодом, з Божою поміччю, візьму участь в інтронізації нового, новообраного Папи — Глави Вселенської Католицької Церкви», — зазначив Блаженніший Святослав. Про це пише Департамент інформації УГКЦ.
Глава УГКЦ наголосив на особистих зусиллях Папи Франциска у справі зупинення війни в Україні: «Я є свідком того, як Святіший Отець робив усе, що було в його силах як намісника Христа на землі, щоби зупинити війну. Переконаний, що тепер у небі він має ще більше можливостей, навіть розуміння і свідомості, щоб допомагати Україні».
Водночас Блаженніший Святослав закликав вірних супроводжувати молитвою конклав кардиналів: «Вирішується майбутня доля Вселенської Церкви. Богу дякувати, що Главою Католицької Церкви є Ісус Христос, який воскрес із мертвих. У Ньому — наша стабільність і надія. Але ми так потребуємо, щоби новий намісник Христа на землі був добрим батьком і для України, для дітей нашого народу».
Нагадаємо, що конклав — це збір кардиналів-виборців для обрання Папи Римського. Цього разу у конклаві братиме участь українець — владика Микола Бичок, єпископ Мельбурнської єпархії Святих апостолів Петра і Павла для українців візантійського обряду в Австралії, Новій Зеландії та Океанії.
Назва «конклав» походить від латинського «cum clavis» («на ключі»), описуючи символічну, але історичну процедуру, за допомогою якої кардинали-виборці замикаються на місці проведення виборів, поки їхнє завдання — обрати нового Папу — не буде виконано. Його процедури сьогодні детально регулюються апостольською конституцією «Universi Dominici Gregis» папи Івана Павла ІІ з поправками, внесеними папою Бенедиктом XVI і папою Франциском, і не допускають жодних нововведень з боку кардиналів.
За традицією і законом, він проводиться в Сикстинській капелі, а голосування відбувається один або два рази на ранковому засіданні і один або два рази на післяобідньому. Коли сесія завершується без вибору Папи, бюлетені спалюють, і з димаря Сикстинської капели виходить чорний дим. Однак, якщо Папу обирають, бюлетені спалюють за допомогою хімічної речовини, що спричиняє появу характерного білого диму, який сигналізує про обрання Папи Римського.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ